Vložení peněz?Poradíte,pro­sím, kam?Hotovost nepotřebuji, na běžném účtu je nechci nechat.

Právě mi došla zpráva, že vypršel můj podíl.fond / u KB /. Peníze si mám nechat převést.Samozřejmě banka okamžitě navrhuje jejich produkty.Mám svou vlastní částečnou představu, jen si poslechnu vaše rady,názory.Děkuji

Nejlepší odpověď
Sůwa

Už druhý týden řeším podobný problém, původně jsem uvažovala o hodně inzerované nabídce Reifeissen Bank – 8,4 % na 3 roky, ale údajně by to nemělo být zaručené a taky myslím, že je tam vstupní poplatek. Zatím se mi jeví jako nejbezpečnější červené konto ERA u Poštovní spořitelny, kde pokud neklesne vklad pod 50 tis. zůstává úrok 2%. Je to níž než je předpokládaná inflace, ale do rizika už nepůjdu. V KB by měl být ve středu investiční poradce, tak se tam půjdu poptat. Taky se těším na další názory. Sůwa
Doplňuji:
Jeden termínovaný vklad jsem taky vybrala, je to ale na 2 roky a 1,7% p.a.

Další odpovědi
Drap

Termínovaný vklad. Jiný investiční fond.Nebo třeba státní dluhopisy

greycell

pokud máte ve svém okolí vám dobře známého, spolehlivého, pracovitého, inteligentního, cílevědomého člověka(např.kva­litního studenta), tak investujte do něj, do jeho studijních nákladů. Samozřejmně jde odlouhodobou investici, nicméně s velkou přidanou hodnotou.

venkovan

Nabídl bych klidně svůj účet, ale ještě víc bezpečnější je to dát k úschově do státní kasy na umazání dluhů.

Deli

Mám docela dobrou zkušenost s ING kontem – spoříme tam jakousi rodinnou rezervu a lze kdykoli něco vybrat.
Pokud ale nechcete vybírat, zvolte raději termínovaný vklad.

lexx

Investovat. Nemovitost, byt, starožitnost, zlato. Nejhorší je svěřit finance bankéřům, porovnej si výnos (úrok) v bance a roční inflaci. Státní dluhopisy ? Ale prosím Vás…již zapomněli na kuponovku ?

fablen

pokud to je větší částka, asi bych také doporučila investici do nemovitosti, jinak bych zvolila nějaký termínovaný vklad kde je vyšší zhodnocení nebo spořicí účet (třeba AXA), příp. rozdělit do více bank

pokazdejinak

náš finanční poradce nám doporučil J&T banku – mají až 5leté termínované vklady a fakt vysoké zhodnocení… akorát my s manželem jsme spíš chtěli akciové fondy, ale pro konzervativní klienty je to prý momentálně jedna z nej… nabídek – co o tom vím, tak tahle skupina vlastní i pražskou Spartu:
http://ekonomi­ka.idnes.cz/j-t-bank-se-polepsuje-k-uctu-da-navic-permanentku-na-spartu-pnf-/ekoakcie.aspx?c=A110421­_150948_ekoak­cie_spi
http://www.jt-bank.sk/
akorát nevím, jestli mají nějaké pobočky v ČR, ale ten náš poradce nám to nabízel ke zprostředkování – http://www.fin­centrum.com/

ARIS

Doporučil bych RAPIDInvest od Allianz.
Relativně nízké riziko, zajímavá garance.

Zdroj: www.iallianz.cz/dow­nload.php?FNA­ME=1297694622­.upl&ANAME=le­tak…

Octavián

Vím, že nědke na tomto webu již o tom byla řeč, ale v dnešní „předkrizové“ době, bych nevěřil žádným bankovním produktům ani ničemu co nemohu držet fyzicky.
Proto již několik měsíců pravidelně veškeré své volné prostředky ukládám do fyzického investičního zlata a stříbra.Předesílám do fyzického, žádné papírové zlaté spoření, že mám někdy v bodu X na planetě uskladněno své zlato.
Je otázkou co je lepší.Zlato nemá DPH, takže se jeví výhodněji, ale zase předpoklady jeho znodnocení nejsou tak velké jako u stříbra. Bohužel stříbro je v ČR zatíženo 20 % DPH, takže při zhodnocování se s tím musí počítat.
Pokud nemáte s těmito investicemi žádné zkušenosti, tak zde jsou odkazy na prodejce, u kterých průběžně nakupuji, kdy na jejich sránkách naleznete i bližší podrobnosti.
http://www.zlate-investovani.cz
http://www.abros.cz
http://www.silver-gold.cz

Zdroj: runnadolar.wor­dpress.com/

Kozub

Dosti se to liší, ale v případě, že byste měli zájem, rád Vám poradím možnost soukromých investic s 1,5 % garantovaným měsíčním zhodnocením (tj 18 % ročně garantovaně). email Kozubik.Lukas@seznam.cz