Rokio

Do jakých/kterých dluhopisů byste mi doporučili investovat?

Do dlouhopisů bych chtěl investovat 30.000 korun, a to na střednědobý horizont. Pokud jde o riziko, tak očekávám nízké nebo střední.

Zatím jsou mi sympatické tyto dluhopisy:

https://cz.pro­ducts.erstegrou­p.com/Retail/cs/Pro­dukty/Dluhopi­sy/Factsheets/Bon­ds_general/in­dex.phtml?ID_NO­TATION=88234744&­ISIN=CZ000100­1903
https://www.rb­.cz/osobni/spo­reni-a-investovani/za­jistene-investice/hypotecni-zastavni-listy/hypotecni-zastavni-list-garantinvest-xx

Který dluhopis myslíte, že je nejlepší? Znáte nějaké výhodnější dlouhopisy než jsou tyto tři?

Nejdůležitější je pro mě:

  1. výnos
  2. likvidita
  3. bezpečnost

Odpovědi
dudu

Politiku tištění peněz využívá také Evropská centrální banka (ECB), která k jejich uvádění do oběhu využívá nákupy vládních dluhopisů. S nimi ECB začala poprvé v roce 2012. Německý ústavní soud později řešil, zda je tento postup v rozporu s právem EU, námitky ale nakonec zamítl.
„Tisknutí peněz nafukuje v Evropě ceny aktiv – dluhopisů, akcií či nemovitostí. Spotřebitelská inflace je nízká, ale na trzích aktiv stejně vznikají tisknutím peněz bubliny – hlavně v oblasti dluhopisů,” dodal Aleš Michl, podle kterého je to důvod, proč jejich investiční fond sází hlavně na americké akcie.
Zdroj: Novinky.cz