Jaký styl výchovy dětí upřednostňujete?

Odpovědi.cz mě zacaly nějak bavit a tak jsem přemýšlela nad další otázkou.
Napadlo mě jaký styl výchovy dětí upřednostňujete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Který styl před kterým?

Chci u svého synka (20 měsíců) podporovat zvídavost čili chuť přicházet věcem na kloub. Za tím účelem ho stavět před různé hádanky. Chci v něm podpořit samostatnost, čili schopnost řešit problémy svépomocí. Za tím účelem ho nechat překonávat různé překážky. Chci aby byl společenský a veselý, proto vymýšlím různé legrácky, mluvím s ním, neschovávám ho před lidmi. Chci aby měl rád pohyb, proto se budu snažit s ním provozovat rozmanité aktivity, i když sám jsem v tomto směru celkem líný. Nechci, aby z něj byl rozmazlený fracek, pročež mu nevyhovím ve všem, co si zamane a občas sprostě ignoruji, že se vzteká nebo pláče.
Takhle vidím roli fotra.
Role maminky spočívá v tom, že syneček najde vždycky ten přístav, kde dostane papání, pohodlí a trochu toho rozmazlování.

Další odpovědi:

Jak se to vezme hlavně, že jsou oba rodiče spolu a ne rozvedení...

Zlatý

Vzdělávání, informování, vysvětlování...
:-D
Vzdělaní a informovaní lidé se nechovají jako imbecilní a infantilní kreténi...
:-DD

Zlatý

Nechávám je růst jako dříví v lese. Nejlepší učení je vlastní zkušenost a nejlépe vychovává život sám.

Zlatý

Nám se jednoznačně osvědčila výchova vlastním příkladem a stoprocentním plněním daných slibů.

Pokročilý

Jako bezdětný jsem chtěl mít spartanskou výchovu u svých dětí,ale nějak to nešlo podle představ. Otec plánuje -dítě mění. Ale já měl docela volnost a rodiče mi věřili,tak jsem doufal,že to přepošlu dál.Ale nějak se to povelo jednou,podruhé se to vymstilo a u třetího potomka to je tak půl napůl.Hold každý človíček je osobnost a jak vidím,výchova v tom má pramalý vliv. (Neříkám že žádný,to pozor.Příklady táhnou,to je bez debat,v dobrém i ve zlém).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.