ellie

Střídavá výchova

S bývalým manželem jsme se dohodli na střídavé výchově našich dvou synů. „Funguje“ to takto rok. Starší syn se ale dost změnil, neposlouchá, je agresivní, ve škole se chytil špatné party (a to je teprve ve druhé třídě), pere se se spolužáky, ničí věci apod. Zapomíná úkoly, pomůcky a je mu to tak nějak všechno jedno. Poraďte co s tím? Já si myslím, že by bylo dobré aby byl u jednoho rodiče, on chce být u otce, ale nevím, jestli bych to ustála ☹
Doplňuji:
Děkuji moc, panenko, za odpověď. Bývalý manžel se k tomu staví všelijak. Tvrdí, že s ním o tom mluví, domlouvá mu, ale já mám pocit, že si ho spíš kupuje a získává na svojí stranu.
V poradně jsme byli, když začal „blbnout“ s učením ještě než se zhoršilo i chování, nic důležitého nezjistili, jen že je nesoustředěný, snadno se nechá ovlivnit a vyrušit.

Odpovědi
panenka

skuste navštívit s vaším synem psychologickou poradnu tam by vám pomoci mohly.co se týče toho že chce být u vašého otce tak bych mu to nepovolila,protože mi to nepřipadá vhodné.každý rozvod pro dítě je traumatizující a potřebuje rodiče oba.lepší by bylo třeba skusit si promluvit s vaším bývalím manželem pokud to pude říct mu co váš syn dělá a at mu skusí nějak také domluvit.je to přeci syn vás obou a myslím si že v tomto by vám bývalí manžel mohl pomoci.tak jak holky dají spíše na mamky říká se že kluci potřebují ruku otcovskou.tak to zkuste a uvidíte.přeji hodně štěstí a at vám to dobře dopadne

Michal

Výchova odloučených dětí je oříšek.Je těžké posoudit jestli dítě zlobí,nebo je to druh protestu.Výchova by měla být nadále jednotná a standartní.Pokud se bude chování zhoršovat,navštivte příslušnou poradnu.A opatrně se zákazy!!!!

Princezna

Ellie, především střídavá výchova není pro děti zrovna to nejlepší. Jsem také rozvedená, mám 2 syny a i na tuto možnost jsem se ptala (psycholožky),i když bych na ni asi nikdy nepřistoupila. Nedoporučují to ani psychologové, ani jiní odborníci. Nedávno byl o stř.výchově pořad na ČT1, kde mimo odborníků mluvila již plnoletá dívka, která byla ve stř.péči rodičů a nelíbilo se jí to. Shrnuto-děti nemají nikde „domov“ (zázemí), stále pendlují sem a tam, jsou rozhozené, protože výchova, pravidla, podmínky atd.jsou většinou na obou stranách různé. Málokdy se rodiče dohodnou na stejné výchově a řádu (třeba co děti smí a nesmí,v kolik chodí spát atd.) A myslím, že právě toto je důvod, proč se Váš syn změnil. Určitě bych tak malého syna (8 let?) nedávala do výchovy otce. Jinak u nás ve městě je Středisko výchovné péče, kde je odborník na výchovu, tzv. Etoped. Toho bych teď Vašemu synovi doporučila. Návštěvy jsou buď ambulantní a pokud se to nezlepší, pak dítě bydlí a učí se po nějakou dobu (2 měs.) v tomto středisku…
Držím Vám pěsti!