Hana N.

Co děti říkají takovýmto chováním a proč to dělají?

Když to tak u některých pozoruji,jak je možné, že v době, kdy tráví čas s dítětem například prarodiče, teta,tak je dítě velice hodné, poslešné a tolerantní. Jenže, když se u dítěte objeví rodiče nebo jen jednotně matka nebo otec,tak dítě si okamžitě začne na všechny dovolovat a nevhodně,hanlivě oslovuje všechny okolo a taky si sem tam chce sjednat pořádek i fyzicky a to tak,že kupříkladu bouchne pěstí do stolu a nebo snad i někoho poblíž. Když jsem to sledovala,tak dětem byla neustále věnována pozornost dospělých,tak jako běžně. Proč si některé děti myslí, že když jsou s rodiči, tak můžou vše? Bavím se o dětech ve věku kolem tří a čtyř let.

Nejlepší odpověď
beer

Chyba rodičů, nevychovali dítě k respektu vůči nim..
Doplňuji:
No a díky tomu pak svým chováním dávají rodičům najevo „vlez mně na záda“, případně i líp ))

Další odpovědi
zjentek

S největší pravděpodobností to o respektu moc nebude. Na to je brzy. Respekt není o příkazech, ale většina rodičů jej takto z neznalosti buduje. No a podvědomí dítěte se právě kvůli tohoto vzorce již předem vymezuje věčnému sekýrování, brání se, jelikož čeká útok ve formě příkazu a má strach, že teď každý jeho pohyb bude ovládán a veden jiným mozkem, i když touží zvládat již poznané situace po svém, jelikož v důvěrném prostředí chce cítit svobodu. No a u prarodičů je to potom to milé, citlivé a vnímavé dítě, plné lásky ..než to v něm trochu později věčným sekýrováním, příkazy a nedostatkem lásky nezabijeme :o

Drap

Každé dítě je sice trochu jiné, ale takovéto chování je výsledkem výchovy.Dítě dělá je to, co mu je dovoleno a co mu ještě u rodičů projde.

postcd

není to potlačovaná agresivita u dětí? Zamyslet se proč je nespokojené

anonym

Ve věku tři – čtyři roky si děti „ověřují“, co na jejich okolí zabírá. Ony se učí vymáhat si své potřeby a okolí je má naučit, jak to správně funguje. Kolik dospělých osob má jasno v tom, že dítě je kompletní lidská bytost a že takto s ním je třeba jednat? Dítě chápe jednání dospělých podle svého hlediska. Proto je třeba mu srozumitelně předávat informace, aby dokázalo světu kolem sebe rozumět. A tomu se říká výchova. Bez ohledu na příbuzenské vztahy vychovávají malé dítě všichni, s nimiž přijde do styku. U někoho musí prcek na sebe upozornit, aby ho vůbec takový dospělák vzal na vědomí. Pokud rodiče jsou neustále ve spěchu a dítě na sebe musí upozorňovat tím, že zlobí. Tak při jejich příchodu okamžitě startuje u dítěte tato potřeba.
Dnešní „výchova“ dětí ještě neznamená to, že je-li matka dítěti k dispozici 24 hodin denně, že toto dítě je opravdu vychovávané. Stačí krátký pobyt v čekárně zdravotního střediska, kam napochoduje sebevědomá „matka“ se dvěma ječícími nezvedenci a trpí tím všichni ostatní. Víš jak málo je dnes lidí, kteří si dovolí ozvat se? Navíc ozvat se se správnou kritikou? Na místě není vyplísnění nevychovaných dětí, ale politování nad tím, že matka nebyla nikdy vedena k úctě a respektu k jiným lidem.