Avatar uživatele
reika

Může mi někdo vybrat peníze z účtu (Internetbanking), zná-li k němu přístup, heslo, ale nemá můj telefon atd.?

Může mi někdo vybrat peníze z účtu (Interbankink), když zná k němu přístup i heslo, ale nemá můj telefon, takže nebude znát kód, který posílá SMSkou banka? Díky.

Vkládetejte prosím otázky, ty končí otazníkem. Děkuji.
Vybírání peněz z účtu

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Bez možnosti použít Tvůj telefon těžko. Ale pokud už jsi tuto hloupost (poskytnutí informací o přístupu a heslu) provedla, doporučuji změnit co nejdřív heslo, což je většinou velmi snadné a rychlé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím jak u tvé banky, ale u ČS by to nešlo. Bez potvrzení vložením kódu se transakce neuskuteční.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sesednizkola

internetbanking ty interbankink 😁

Ne, nemůže provést nic na co by potřeboval ověřovací SMS kod. Jak by to asi jinak provedl?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Záleží na tom, co všechno jste si ve svém účtu „usnadnila“.
Vybrat peníze z účtu nelze, ale je možné je odeslat příkazem.

_______

Doplňuji:

Já bych změnila přístupové údaje.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Moneta M Bank taky neumožňuje bez SMS kódu přístup na účet.
Myslím,že to tak mají všechny banky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Za vážný problém považuji to, že jste nevědomky cizímu dala klientské číslo. Víte proč? Protože cizí bude zkoušet přihlašovací hesla a banka vám zablokuje přístup.

Telefon k přijímání SMS, (nebo aplikace autent. tokenu) by v té chvíli měl být odpojen od internetu.
Potvrzovací SMS musí přicházet očekávaně s vaší předchozí aktivitou v internetovém bankovnictví, 5 – 10 sekund po odeslání žádosti Poslat kód.
Nikdy se to nepřeposílá jak to bývá u rybářů, s prosbou: Dobry den ja jsem Vam omylem nabil kredit na castku 2000 spletl jsem si cislo. Poslete me ten kod moc dekuji za ochotu. Odesilatel: +420603×xxxxx
No, lze si nastavit čas splatnosti. To je užitečné. Když si po odeslání příkazu platby vzpomenete, že je to už zaplacené, zrušte to. Bez toho platí asi 16 hodin ke zrušení.
Na stránkách té banky majou sekci triky … internetbanking.

Ostatní zneužití plat. karet jako je neoprávněné placení debetní kartou v obchodě řeší pojištění, sjednává se v bance a stojí korunu za den.
Takže klid.
Jó horší je útok na internetovou komunikaci, jako je MITM. Když nemáte nastavené zaslání kódu přes SMS při přístupu do internetbankingu. Je to jen o pocitu něčeho lepšího. Snajfři a ti které to tak baví, to stejně čtou, i když je to v https. Nejlíp jim vyhovuje Wi-Fi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
reika

Opravuji – Internetbanking

před 2411 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek