cippi

Jaký typ běžného (příp. i spořícího) účtu byste mi v dnešní době doporučili založit pro osobní účely?

Doplňuji:
Samozřejmě pokud možno co nejméně poplatků 🙂

Odpovědi
Jsemtady

Asi zadnej. Sledovat web az budou mit nejakou akci, trebas pred vanocema. Treba ge money mela akci kdyz jsi nasel dalsi dva lidi tak naporad bez poplatku apod. Myslim ze zadna zajimava akce neni. Jinak asi nebude spatna ta air bank, jen ta dostupnost pobocek no.

Dochy

Záleží co potřebuješ. Pokud neočekáváš potřebu častého vkládání hotovosti a počítáš s tím, že i nadále budeš mít dobrý přístup k inetu, pak mohu doporučit airbank, nebo mbank. V obou platí, že hotovost na účet dostaneš jen přes jiné ústavy (pošta složenkou, nebo prodejny žabka o chlup levnější, nebo jiné „pološedé“ způsoby, fungující zpravidla tak dlouho, dokud poskytovatel nezjistí, že z toho moc nemá a lidé používají právě pro odeslání peněz – pro info doporučuji forum mbank)
běžné výhody a nevýhody
mBank: výběr z jakéhokoli bankomatu – první 3 v měsíci 0 nebo 9kč podle obratu na kartě, pak 35kč. úročení na účtě 0. Úročení na spořícím eMax+ až 2 procenta při obratu nad 4000 pro částku do 100.000kč (z eMax+ možný pouze jeden bezplatný převod měsíčně)
AirBank: Výběr peněz z Airbank Bankomatu 0, výběr jinde 10–25kč, úročení (aktuálně 1,6%) na běžném účtě při 5 platbách kartou měsíčně (do výše 100.000)
Koukal jsem tuším i na Zuno, ale něco se mi nelíbilo v podmínkách a FIO, ale tam mi něco připadalo také složitější a jejich úroky mi nevyhovovali.
Doplňuji:
Jo a u Airbank ještě spořící účet. Aktuálně 1,6% při vkladu do 1.000.000 a garantují, že budou držet úrok slušný.