Jak vybrat peníze z účtu bez platební karty?

Mám peníze na účtu, ale stará platební karta mi už před rokem vypršela a já si nedošel do banky pro novou. Zkrátka jsem ji nepotřeboval. Nyní ale potřebuji vybrat hotovost a tak by mě zajímalo, zda existuje způsob jak peníze vybrat 🙂 V bance na pobočce mi peníze asi nevydají bez karty, že? (I když bych prokázal totožnost, číslo účtu atd). Variantu že peníze pošlu na účet známému a ten mi předá hotovost chci nechat až jako poslední…

Nejlepší odpověď
Michal Kole

K výběru hotovosti na přepážce banky nepotřebujete kartu. Přijdete k přepážce, vyplníte formulář, podepíšete se podle podpisového vzoru – pokud jste ho již zapomněl, může nastat problém a pokladní Vám peníze vydá.

Další odpovědi
ReHu

Na pobočce ohlásíš číslo účtu, ukážeš občanku a peníze ti vydají. Dobře je znát podpisový vzor.

Hykam

Na pobočce vám vydají peníze bez karty pouze musíte znát číslo účtu, pak se podepíšete a pokud bude sedět podpisový vzor peníze vám vydají. Pokud váš podpis nebude souhlasit se vzorem, budou po vás požadovat OP, ten po vás budou požadovat i při výběru většího obnosu.
Zároveň si můžete rovnou požádat o vydání nové platební karty.