d-a-m

vosí hnízdo

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak zlikvidovat vosy ve skleníku, které si tam už několik let dělají hnízdo stále na stejném místě. Vždy v zimě ho odstraním a na jaře ho tam mají znova. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Děkuji

Odpovědi
Adéla Joon

http://www.po­radte.cz/rostli­ny-a-pestovani/1752-jak-na-vosy-ve-skleniku.html

Damiana

Známí ho měli také a museli na něj zavolat hasiče.
Zkuste se podívat ještě do odkazu:

http://hobby.id­nes.cz/vosy-a-srsne-v-dome-znicite-praskem-nebo-vysavacem-na-listi-poq-/hobby-domov.aspx?c=A090811­_122003_hobby-zahrada_mot

Conchus

Když je nebudete moc dráždit, tak si na sebe zvyknete. Já je mám na zahradě u hrušky již řadu let. Docela to mezi námi funguje. Sice jsem vloni jednu vypil v pivě, ale všechno se srovnalo. Na rozdíl od vosy já žiju. Co byste je postříkal nějakým insekticidem, když to je jde bez jedů.

michael69

Vsadil bych se,že nejde o Vosy,ale o Vosíky.Ti staví,na rozdíl od vos,odkrytá hnízda,takže je vidět jejich plást kde se starají o své larvy.Nejsou otravní a útoční jako vosy.Obávám se,že si hnízdo postaví ve skleníku kdekoliv jinde,pokud jim to znemožníte.Staví ho samička,která se na jaře probouzí.Vyhovuje jim to skleníkové teplo.U nás máme vosíky pravidelně.Nechávám je tam.

honza19hk

zabránit aby se do skleníku dostali.Např zadělat díry na otevřené čísti jako je okna dveře atd dát siťku jako je proti mouchám.Pokud se tam nedostanou tak tam báni neudělají.

Jinak já mám na vosy brokovnici,ustřelíš báni a zdrháš.

MD194

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou – www.deraplus.cz