Jak odpudit z terasy vosy?

Jako asi hodně lidí mě štvou na zahradě vosy, zvlášť kvůli dětem. Vyrobili jsme lapač vos, jak nám poradili v hobby marketu - do pet lahve udělali díry a nalili sirup. Vosy do toho lezou, jenže okolo je vos daleko víc, než by bylo, kdybychom lapač neměli. Tak nevím, jestli nezapůsobil spíš obráceně :(

Možná mám jen příliš blízko (do jaké vzdálenosti to funguje?) a možná máte někdo lepší fígl, jak vosy odpudit, resp. nalákat jinam.

B.

Odpovědi:

Zlatý

Nejde stanovut přesně vzdálenost. Lapače bych dal někam dál. Vosy nejčastěji se budou vyskytovat na trase lapač - hnízdo. Spolehlivě funguje mimo sirupu i pivo.

Pokročilý

Proč je u vás tolik vos může být ze dvou důvodů. Buď máte někde na zahradě či na půdě vosí hnízdo a nebo máte napadané ovoce například letní hrušky a to ty vosy láká. Likvidací jednoho či druhého vosy odpudí.

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou - www.deraplus.cz

Lapače na vosy používáme na zahradě, hlavně protože máme u plotu špendlíkové stromy a teď zrovna mají vosy žně. Ale, když jde například o rodinnou grilovačku nechci koukat na láhve plné mrtvých vos, takže volíme Odpuzovač vos nastříká se na tělo nebo nábytek a na pár hodin je klid.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.