Avatar uživatele
bram

Jak odpudit z terasy vosy?

Jako asi hodně lidí mě štvou na zahradě vosy, zvlášť kvůli dětem. Vyrobili jsme lapač vos, jak nám poradili v hobby marketu – do pet lahve udělali díry a nalili sirup. Vosy do toho lezou, jenže okolo je vos daleko víc, než by bylo, kdybychom lapač neměli. Tak nevím, jestli nezapůsobil spíš obráceně :(

Možná mám jen příliš blízko (do jaké vzdálenosti to funguje?) a možná máte někdo lepší fígl, jak vosy odpudit, resp. nalákat jinam.

B.

Zajímavá 0 před 4292 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejde stanovut přesně vzdálenost. Lapače bych dal někam dál. Vosy nejčastěji se budou vyskytovat na trase lapač – hnízdo. Spolehlivě funguje mimo sirupu i pivo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kudm05s

Proč je u vás tolik vos může být ze dvou důvodů. Buď máte někde na zahradě či na půdě vosí hnízdo a nebo máte napadané ovoce například letní hrušky a to ty vosy láká. Likvidací jednoho či druhého vosy odpudí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MD194

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou – www.deraplus.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Boruvka1

Lapače na vosy používáme na zahradě, hlavně protože máme u plotu špendlíkové stromy a teď zrovna mají vosy žně. Ale, když jde například o rodinnou grilovačku nechci koukat na láhve plné mrtvých vos, takže volíme Odpuzovač vos nastříká se na tělo nebo nábytek a na pár hodin je klid.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
koreg9

Hodně dlouho jsme s vosy bojovali, než nám rodinný kamarád doporučil, abychom si pořídili lapač vos https://yeselek­tro.cz/odpuzo­vace-hmyzu/53523-lapac-vos-swissinno-natural-1-343-001k.html Past vos může být jak postavena nebo i někde zavěšena. Návnada se v lapači smíchá s vodou a uvězní tak vosy v pasti.

před 2235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada