bram

Jak odpudit z terasy vosy?

Jako asi hodně lidí mě štvou na zahradě vosy, zvlášť kvůli dětem. Vyrobili jsme lapač vos, jak nám poradili v hobby marketu – do pet lahve udělali díry a nalili sirup. Vosy do toho lezou, jenže okolo je vos daleko víc, než by bylo, kdybychom lapač neměli. Tak nevím, jestli nezapůsobil spíš obráceně :(

Možná mám jen příliš blízko (do jaké vzdálenosti to funguje?) a možná máte někdo lepší fígl, jak vosy odpudit, resp. nalákat jinam.

B.

Odpovědi
Drap

Nejde stanovut přesně vzdálenost. Lapače bych dal někam dál. Vosy nejčastěji se budou vyskytovat na trase lapač – hnízdo. Spolehlivě funguje mimo sirupu i pivo.

kudm05s

Proč je u vás tolik vos může být ze dvou důvodů. Buď máte někde na zahradě či na půdě vosí hnízdo a nebo máte napadané ovoce například letní hrušky a to ty vosy láká. Likvidací jednoho či druhého vosy odpudí.

MD194

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou – www.deraplus.cz

Boruvka1

Lapače na vosy používáme na zahradě, hlavně protože máme u plotu špendlíkové stromy a teď zrovna mají vosy žně. Ale, když jde například o rodinnou grilovačku nechci koukat na láhve plné mrtvých vos, takže volíme Odpuzovač vos nastříká se na tělo nebo nábytek a na pár hodin je klid.

koreg9

Hodně dlouho jsme s vosy bojovali, než nám rodinný kamarád doporučil, abychom si pořídili lapač vos https://yeselek­tro.cz/odpuzo­vace-hmyzu/53523-lapac-vos-swissinno-natural-1-343-001k.html Past vos může být jak postavena nebo i někde zavěšena. Návnada se v lapači smíchá s vodou a uvězní tak vosy v pasti.