Džanička

Mají hasiči povinnost likvidovat sršní hnízdo, pokud ho mám kousek od pískoviště na soukromém pozemku???

Doplňuji:
Ano, jsou to sršně, poznám je, jsou jak můj malíček, a zlikvidovat je musím, pískoviště je přesně 6 metrů daleko.. Oni mě ohrožují každý den, když jdu krmit psa, hnízdo totiž mají v psí boudě.. Nedá se s tím hýbat, je to stará kolna.. Každý večer na mě nalítávají, a dokonce jsem je i točila, když pes běhá sem a tam, tak jedna sršeň se otáčí taky sem a tam, prostě to hnízdo hlídá.. Myslím, že je ohrožení života i tady u nás, když mám alergické dítě, ne jen na veřejných místech..

Nejlepší odpověď
beer

Jen tak na okraj k likvidaci sršní (přímluva za sršně) ))..
Vzhledem k tomu, že sršně jsou chráněny zákonem, musí být likvidace prováděna pouze v případech akutních, bezprostředních ohrožení života.
Vím, že pokud máš děti, nemusí tě to zajímat. Ale pokud sršně necháte všichni v klidu, neublíží (jenže děti jsou děti, že jo). Zvaž, jestli je to fakt tak blízko, že likvidace je nutná, kolik metrů od pískoviště? A jsou to sršně? Vos se to netýká!
Býval jsem léta na chatě, kde měly sršně hnízdo přímo za rámem okna zvenku, okno otevřené celý den, já v okně a z pár centimetrů jsem je pozoroval, navečer, aby nevlétly do místnosti za světlem, se zavřelo a nikdy nedostal nikdo žihadlo !

Další odpovědi
anonym

Džaničko,po loňské zkušenosti vím,že tuto povinnost nemají.

Zdroj: http://www.ade­ra.cz/clanky/de­zinsekce/21_na-vosi-a-srsni-hnizda-hasice-nevolejte/

Drap

Neni to poviností hasiču. Tyto hnízda odstraňují poze na veřejných prostranstvích v případě že jje ohroženo zdraví nebo životy.
Taky mám sršní hnízdo na zahrádce, a nechávám je......neškodí mi

Deli

Zavolejte jim, určitě ho přijedou zlikvidovat.