Avatar uživatele
Džanička

Mají hasiči povinnost likvidovat sršní hnízdo, pokud ho mám kousek od pískoviště na soukromém pozemku???

Doplňuji:
Ano, jsou to sršně, poznám je, jsou jak můj malíček, a zlikvidovat je musím, pískoviště je přesně 6 metrů daleko.. Oni mě ohrožují každý den, když jdu krmit psa, hnízdo totiž mají v psí boudě.. Nedá se s tím hýbat, je to stará kolna.. Každý večer na mě nalítávají, a dokonce jsem je i točila, když pes běhá sem a tam, tak jedna sršeň se otáčí taky sem a tam, prostě to hnízdo hlídá.. Myslím, že je ohrožení života i tady u nás, když mám alergické dítě, ne jen na veřejných místech..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, chudst, hanny 2, dědapetr, anonym, Deli před 4674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Jen tak na okraj k likvidaci sršní (přímluva za sršně) ))..
Vzhledem k tomu, že sršně jsou chráněny zákonem, musí být likvidace prováděna pouze v případech akutních, bezprostředních ohrožení života.
Vím, že pokud máš děti, nemusí tě to zajímat. Ale pokud sršně necháte všichni v klidu, neublíží (jenže děti jsou děti, že jo). Zvaž, jestli je to fakt tak blízko, že likvidace je nutná, kolik metrů od pískoviště? A jsou to sršně? Vos se to netýká!
Býval jsem léta na chatě, kde měly sršně hnízdo přímo za rámem okna zvenku, okno otevřené celý den, já v okně a z pár centimetrů jsem je pozoroval, navečer, aby nevlétly do místnosti za světlem, se zavřelo a nikdy nedostal nikdo žihadlo !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Džaničko,po loňské zkušenosti vím,že tuto povinnost nemají.

Zdroj: http://www.ade­ra.cz/clanky/de­zinsekce/21_na-vosi-a-srsni-hnizda-hasice-nevolejte/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neni to poviností hasiču. Tyto hnízda odstraňují poze na veřejných prostranstvích v případě že jje ohroženo zdraví nebo životy.
Taky mám sršní hnízdo na zahrádce, a nechávám je......neškodí mi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Zavolejte jim, určitě ho přijedou zlikvidovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek