Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jak a čím likvidujete vosí hnízda?

Prosím o vaše zkušenosti, ne odkazy na net.

Je ve střeše, takže docela špatný přístup a hlavně po nástřiku se ze žebříků z výšky cca 6 metrů špatně utíká:-((

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Jo Zjentku, chybí tu kategorie hmyz.-)))

Nejde to nějak vykouřit? Napadlo mě dát ke střeše lešeňovku a pod ní rozdělat v grilu z mokrého dřeva oheň, to nepůjde? Z kouře ty potvory nezhebnou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, arygnoc, redy, briketka10, marci1, gecco před 3224 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Když jsem měla hnízdo sršní v trámu
u verandy volala jsem firmu přijel pán
autem nasadil kuklu, oblek a na záda
nějakou láhev s násadou a vystříkal to
místo hned bylo po nich.

Tak jedině zavolat nějakou tu firmu na
tyhlety píchající potvory 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Doporučila bych Ti také speciální firmu. Je to fakt o „ústa“. Musela bys mít speciální oděv, kuklu ap. Jednou jsem to zažila a firma byla super. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Džanička

My jsme měli sršní hnízdo v psí boudě mezi prkny.. Byla ven vykousaná jen jedna díra kterou lezli ven a zase dovnitř.. Koupila jsem Raid proti vosám a sršním, stál mě tenkrát asi 120 Kč ale je to ta veliká pixla, ne ten maličký sprej.. Tenhle sprej je dobrý v tom, že ty vosy a sršně zmrazí a tenhle hmyz znehybní, takže můžete stříkat dostatečně dlouho.. Já jsem se toho hrozně bála, protože dveře do domu byly přeci jen daleko.. Ale nemusela jsem vůbec utíkat, ty sršně zůstaly vevnitř a ani jedna nevylezla ven.. Potom jsem koukala z okna a ostatní sršně co přilétaly už dovnitř nelezly a nakonec se odstěhovaly jinam..

Jeden můj kamarád hasič mi povídal, že jde zavolat i hasiče, ale pokud je hnízdo na soukromém pozemku, musíte si to zaplatit, pouze pokud je hnízdo na veřejném prostranství, např. telefonní budka, nebo čekárna apod. tak pak je zavolat můžete a neplatíte nic..

Já bych profesionála nevolala, já jsem se také bála, ale po mé zkušenosti s Raidem si myslím že by to byly vyhozené peníze.. Myslím že stejnou složku která zmrazí vosy apod. má i Biolit proti vosám, určitě se podívejte na plechovku, je to tam napsané.. Hodně štěstí.. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Poleju je benzínem a škrtnu, pro případ, že by některá chtěla zdrhnout, mám v ruce postřikovač s benzínem a připravenej zapalovač na plamen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Velmi rychle je zlikviduje postřik organickými rozpouštědly – aceton, toluen… – ale ty jsou současně hodně nebezpečné, pokud jde o požár – pokud zabezpečíš, že ty páry nechytnou, je to pro obsluhu rozprašovače bezpečné – vyzkoušeno.
😉
Jinak taky, jako Briketka, doporučuju odborníka.
____
Z kouře nezhebnou, maximálně je ´oblbne´…
A sousedi ti zavolaj hasiče…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

na vosy sršně a včely volám Dežovi – a von ty včelstva pak prodává na trhu

ježíštojsemRajbek… dyť se to dá polejt benzínem a zapálit

Upravil/a: střevo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já bych doporučila montážní pěnu, kterou se upevňují třeba futra ve dveřích. Je ve spreji a když ten dotyčný si vezme čepici a něco pro jistotu přes obličej, třeba 3 igelitové pytlíky s dírkami pro nos pro dýchání, nastříkat to velmi rychle do spodní díry vosího hnízda. Tou pěnou se ani v příští vteřině nic neprokouše.

A mít sebou Biolit či něco na létavý hmyz a vosy poblíž nekompromisně stříkat a zamořit tím vzduch kolem

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Zkus se mrknout tady.

https://www.go­ogle.cz/search?q=lik­vidace+vos%C3%AD­ho+hn%C3%ADzda&oq=lik­vidace+vos&aq­s=chrome.2.69i57j0l3­.6689j0j4&cli­ent=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&espv=1&i­e=UTF-8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

vykuřovat střechu bych moc nezkoušel abys tak zachvíli místo vos neměla hasiče.
Nicméně po postřiku nemusíš zdrhat,jelikož ty potvory chcípnou.
nemáte tam nějakého místního včelaře, ten by ti také pomohl už jen protože má oblek na včely který lze použít i proti vosám. Ale nezkoušel bych je vykuřovat nebo vypalovat na dřevěné střeše.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

JájsemRaibek → pod střechou v baráku by to bylo bezva…
🙂

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

gecco, dotaz zní, čím likvidujete, tak jsem napsal jak a čím. Důležitý, že budou fuč :DDD

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

hmyzáci fuč, barák taky fuč… však v tom vlastně není rozdíl :D

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Radši sama nic nedělej a hlavně
je nevykuřuj ony ty včely by Ti
pak daly co proto a to by sis pak
„nedala za rámeček“, jak se říká :)

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

gecco dík za radu, už nemám palce:-(

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ňu,ňu

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jugar nevtíres se furt, se s tebou bavit nehodlám.

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Potvory:-((
Ono je to v takovém uzavřeném bednění, takže není možné to hnízdo pak urvat, musela bych odstranit desky, které kryjou krov ze spodu, je to z takových palubek, komplet zaděláno, a hnízdo je v tom, nějak ve dřevě vznikla díra o průměru cca 3cm a ty potvory se tam nastěhovaly:-(((

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jo jo – potvory…
Ony si leckdy tu díru prokoušou…
😉
___
Ale – hele, koukni, jak se projevil Jugar – a buď ráda, že máš hnnízdo vosí – a ne jugaří…
😉

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

To jo to je osina:-DDD

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Mně taky mnohdy zbývaj jen ty čtyři vlastní…

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek