Lesun

Pomůžou mi s viklajícím se zubem na pohotovosti?

Ahoj, o víkendu jsem kousla do müssli a ulomila si kus plomby. Zub, ve kterém ta plomba byla, se mi rozpadl před sedmi lety, když jsem kousla do soli na rohlíku, takže byl hodně „poslepovaný“. Teď jak jsem kousla jsem měla za to, že se mi v puse kýve zbytek plomby, ale je to tak, že se kýve kousek toho rozpadlého zubu. Aktivně jsem šla k lékaři, odešla jsem dřív z práce, kde jsem nová. Lékař nicméně nepochopil, který zub mě trápil, a věnoval se jinému zubu a já to nepoznala. K lékaři jsem objednána až za tři neděle a mám strach, aby zub vydržel. Taky jsem dost naštvaná, čekala jsem, že lékař pozná, proč jsem přišla…ano, naivní představa. Kvůli práci se už nechci k lékaři zítra uvolňovat, tak mne napadlo: pomlžou mi s viklajícím se zubem an pohotovosti?
Doplňuji:
iceT: to já jsem věděla, že je v nepořádku, nemám totiž jen problém s tím, co se rozlomil o víkendu, ale i se dvěma dalšími – jeden mám teď rozdělaný a druhý je ten, který zubař omylem rozdělal dnes, tenhle zub, co dnes omylem řešil, byl tedy výhledově v plánu:)
já jsem fakt nepoznala, jaký zub mi vrtá, asi jsem mu to měla nějak důsledněji ukázat, ponaučení pro příště, já si právě taky myslím, že ta pohotovst by asi moc nepomohla a jelikož je nechi dráždit v té nové práci, tak se budu modlit a důkladně si čistit zuby a doufat, že to ty tři neděle takhle vydrží…

Odpovědi
mosoj

Tak máš zub rozlomený nebo se viklá. Jestli se viklá, nikdo ti s ním nic dělat nebude mimo extrakce.

Kiti

Je i zubní pohotovost a tam by s tím měli dočasně a okamžitě něco udělat. Koukni na net, kde je nebližší u vás :)

iceT

Ber to pozitivně,máš spravený zub,o kterém jsi nevěděla,že s ním je něco v nepořádku.
Na pohotovosti ti možná pomůžou od bolesti,ale jinak asi moc ne v tomhle případě.Tohle vypadá tak na korunku nebo můstek,když už máš zub částečně rozlámaný.
Zkus tři týdny vydržet a moc ten viklající se zub nenamáhat kousáním.
Doplňuji:
ono se občas stane,že je třeba konkrétně naznačit,co že tě trápí,ještě lépe říct narovinu,on by stejně udělal kompletní prohlídku.
Já musela své zubařce říct,s čím mám problém.mezi šestku a sedmičku,obě plombované se mi zachytávalo jídlo a když jsem jí to řekla,tak se mrkla,oznámila vrtání,protože našla kaz,který hned nebyl vidět.

da ny

Otázkou je, zda zub bolí či nikoliv
s bolestí 100% na pohotovost (s poplatkem).
Jinak ke svému lékaři – ráno, kdy se řeší „bolesti, náhlé případy“, nebo v jiný čas, po předchozí domluvě s ordinací. Pacienti obyčejně znají provoz ordinace svého stomatologa. Nevýhodou je, že se musíte uvolnit ze zaměstnání (někdy je to na celé dopledne). Čekat 3 týdny je dlouhá doba, pokud se viklá plomba, mohl by se rozlomit třeba kořen a pak nelze zhotovit už ani kořenovou nástavbu s korunkou.
Zbývá jen extrakce.
Možná stačilo lékaři upřesnit o který zub se Vám jedná – odpočítat od 1. řezáku.
Spíše mne zaráží, že máte v nepořádku 3 zuby ;):

  1. máte špatného stomatologa
  2. nechodíre pravidelně na preventivní prohlídky (1 – 2 x ročně) což je Vaším právem a nepsanou povinností /zatím/.