fofrklacek

Znamená díra v zubu kaz?

Dobrý den,mám nějákou díru v zubu,ale vůbec mě to nebolí (je to na straně zubu). Zkoušela jsem si na tom místě rozkousnout čokoládu,ale pořád nc necítím…Asi před 1 měsícem jsem byla na prevenci a znovu se mi tam rozhodně nechce..Mám totiž panickou hrůzu ze zubařů..Chtěla jsem vědět jestli mám kaz nebo ne? Máte s tím někdo nějáké zkušenostu? Díky za odpověď..

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ano, díra je kaz, není příliš hluboká, tak nebolí, časem se zvětší a začne bolet, pak bude bolet i vrtání.
Raději zajdi hned, nebude bolet vrtání 🙂
Doplňuji:
Q...... kde jsi přišel na bezplatné umrtvení???
Bude rád, jestli mu dají kousek amalgámu zadarmo, injekce proti bolesti se platí a to hned 2×. Za injekci a za její aplikaci 🙂

Další odpovědi
iceT

hele,taky jsem tak měla díru v zubu,taky nebolela,taky mám panický strach ze zubaře,až jednou......jsem řádně skousla a ta bolest co přišla,byla jak rána ocelovou pěstí do čelisti.takže za sebe ti radím,prď na to,že máš strach ze zubaře a žes tam byl nedávno.běž tam čím dřív tím líp pro tebe a pro tvůj zub.pokud ti vadí vrtání,tak pokud poprosíš,dostaneš i injekci;dostávám ji taky a rozhodně ji neplatím,tu hradí pojišťovna.

Questman

Zkus se napít ledové vody, nebo si tam přejeď citronem, když to nebude bolet tak to s největší pravděpodobností kaz nebude.
Zubařů se neboj, já se jich taky bál ale je to zbytečné :) Jako pojištěnec máš právo na bezplatné umrtvení při každém zákroku, tak si ho vynuť a všechno bude fajn.

mosoj

Neboj se, on začne !

zzzzz

To že dostanete bezplatně injekci při vrtání, je proto, že ji lékař prokáže pojišťovně nějak jinak. Ne proto, že by na ni byl nárok:-))

fofrklacek

No já i těch injekcí..vyzkoušela jsem tu ledovou vodu i ten citron a pořád žádnou bolest necítím..zuby si čistím 2×…občas i po obědě takže 3× denně..ale stejně s těm zuby mám problémy..

Questman

přesně tak iceT, a fofrklacku, hlavně je hloupost že by to byl kaz. Pokud jsi tam byla nedávno, tak by na to musel lékař přijít :) Spíš to bude jen nějaká rozdrolenina nebo vypadlá plomba. Pokud máš problémy se zuby pořád, tak se o tom poraď se svým zubařem. Není totiž vyloučené, že tu dirku sis nezpůsobila sama právě tím horlivým čištěním, já osobně jsem takhle o pár blomb už přišel :D
Jinak, ta injekce trochu zabolí ale vážně jen trošku, radím zavřít oči a nemyslet na to, pak to trošku zatlačí, doktorka tě nejspíš pošle na deset minut do čekárny aby to zabralo a pak už ani případné vrtání neucítíš. Při vrtání zase poradím zavřít oči a hlavně se uvolnit, nezatínat svaly a podobně, nebude to bolet tak jako tak ale když se uvolníš tak to nebude ani tak nepříjemné :)

zzzzz

Questmane pokud tam není kaz, tak co by ten zubař měl vrtat??? Zdravý zub? Proč?
Aby na něj chytla plomba, tak ho stačí naleptat, nechápu proč by se mělo do zubu, kde není kaz vrtat????????­????????

iceT

injekce je od toho,aby to vrtání bylo trochu příjemnější,přece jen dostaneš injekci,to je jak pichanec od včely a pak ať si tam zubař třeba háže granáty.vrtá se trochu déle než pár vteřin.