Radovan M

Plomba v zubech

Dobrý den, chci se zeptat z jakého materiálu je plomba v zubu (ohledně magnetické rezonance)
Předem díky za info

Nejlepší odpověď
mosoj

Plomby v zubech jsou buď amalgámové nebo polymer plastové.
Zubní amalgám je slitina rtuti,stříbra,mědi a
cínu v poměru 1:1:1:1.
Magnetickou rezonanci nemohou podstoupit lidé kteří mají srdeční stimulátor, ušní implantát a svorky. O zubních plombách se v zákazu nehovoří, ale určitě se Vás na to budou předem ptát.

Další odpovědi
Miroslavst

Ta normální je amalgán, ale jinak nevím. Neslyšel jsem, že by kvůli MR museli vytahovat plomby.

Keiran

nejpouzivanejsi vyplne najdete na okazu ktery prikladam. Stacilo se zeptat googla :)

Zdroj: www.mujzubar.cz/zub­ni-kazy-bile-plomby-vyplne.htm