Zeptálek

Můžu jít na preventivní prohlídku v 15 letech sám?

kde ten papírek seženu?

Odpovědi
anonym

Jen pokud podepíšeš jistý papírek, který myslím musíš podepsat ty i tvůj zákonný zástupce.

eleonnore

Sice už je to 12 let, co jsem na téhle prohlídce byla, ale se mnou tehdy nikdo nešel a doktorka to rozhodně neřešila. Pokud se tedy nic nezměnilo, pravděpodobně můžeš :)

jirka F

Pokud není vzdálenost k doktorce víc jak 10 km od tvého domu tak myslím že můžeš jít sám ale musí s tím souhlasit ten doktor a tvoji rodiče klidně i domluvou s doktorem.

Nuk nuk

Ano, samozřejmě případné informace o Vašem ydravotním stavubz měl dostat i zákonný zástupce. Poku lékař cokoliv zjistí, pošle Vás na další vyšetření apod., měl bzste rodiče informovat. Ale to vše lékař zapisuje do zdravotního průkazu. Na prohlídku v tomto věku můžete jít určitě bez doprovodu.

Papírek k tomu snad žádný nepotřebujete, měl by stačit zdravotní a očkovací průkaz.