Disraeli

Věříte, že budoucí vláda zatočí s covidem i celou epiemií v ČR, bude rozumně hospodařit a dobře vládnout?

Nijak neidealizuju Babišovu vládu, ale myslíte si, že Fialova bude lepší? Jako opozice měli spoustu (opravdu nespošet) námitek vůči opatřením a krokům nynější vlády. Myslíte, že budou postupovat lépe, že vědí, jak se vypořádat s epidemií i soušasným stavem (protože jako opozice to vypadalo, že přesně vědí, co je nejlepší a co se má udělat)? Já se ptám, třeba budou (třeba! :D ).

Osobně si myslím, že bude vládnout minimálně stejně jako Babišova, ne-li hůř… Hloupá opatření, ještě hloupější utrácení a zadlužování, nedomyšlené postupy (a vůbec budou pravděpodobně dělat to, co na minulé vládě kritizovali a to dost možná v ještě v nesmyslnějším/přeh­nanějším duchu, ať už se to týká opatření nebo financí). Nebo snad ne, je to skutečně „změna, které můžeme věřit”? Ještě nejsou vládou, ale zatím už měli nějaké konference, nástin, jak budou postupovat, určité plány (s covidem/opat­řeními) atd. a dost z toho jsem viděl a musím říct, že s ničím rozumným se prozatím nevytasili (nápady a „řešení“ pokud ne vyloženě hloupé, tak přinejmenším naivní a ten zbytek nic nového). Nepůsobí moc, že je to změna, která bude vědět, co dělat… ale je to jen má domněnka.
BTW taky se mi líbí ta jejich vnitřní „shoda“, kde každý druhý chce něco jiného a vidí „řešení“ v něčem jiném, především napříč všemi těmi stranami v koalici (trochu nadsázka, ale jinak je to tak).

Věřítě, že budou v pohodě vládnout až do příštích voleb (v koalici, bez rozpadu, demise – jako celku, a podobně)?

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Ne, to spíše covid zatočí s tou demokratickou vládou. Ještě nebyla schválená a už se ji ministři bortí. Věslav Michalik by udělal terno Fialkovi, a další budou přibývat. Mé oblíbené Hurvajzovo chá cha.

Další odpovědi
elkon

Nic se nezmění a podle mě vlády s pěti kohouty na smetišti dlouho nevydrží. Nemohou fungovat, když každý chce něco jiného. V této vládě byli jen dva a často se hádali, že to i vypadalo na konec. Ale úplná souhra to nikdy nebyla.

Ametyst

Bude to jen horší. Tenhle vládní slepenec s jediným programem anti-Babiš bude jen průtokový ohřívač bruselských příkazů. Když je krize, EU je k ničemu, a státy kopou samy za sebe- ovšem jestli tenhle fakt vůbec tato vláda pochopí. Dost se bojím.

Kepler

Covid je celosvětový problém, nebude lehké se ho zbavit, takže že by to zvládla právě naše vláda moc nevěřím.
Co se týká budoucí vlády, budu spokojen, když bude redukovat obří státní dluh, podstatně zmírní inflaci a vyřeší nesmyslné ceny bydlení. Což jsou taky velké problémy a nejsem si jist, že by to fialová vláda zmákla. No, uvidíme.

Justin1

Doufám, že ano, ale ruku do ohně bych za to nedal.

plebs

Já jim věřím dle jejich předpovědí patříme na západ doufám, že přetrhají veškeré vazby na Rusko a Čínu.

Hlada

Nevěřím a z budoucího vývoje mám obavu. Pokud se budou dál jen kopírovat předchozí opatření, tak mnoho podnikatelů zkrachuje. Obrovské množství lidí, kteří mají hypotéku, nebude mít na splátky. Stoupne nezaměstnanost, počet insolvencí a exekucí. Teď už není prostor na demokratické vyjednávání s neimunními dezinformovanými pomatenci, kteří se nechtějí nechat očkovat a kteří zbyečně zahlcují zdravotnictví. Pro prosazení nutných nepopulárních opatření nevidím ve vládě žádnou rozhodnou vůdčí osobnost.

paul1

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Teoreticky by se mělipoučit z chyb této vlády a dělat to lépe. Jen by se měli naučit dosáhnout při rozhodování kompromisům.

Drap

Nevěřím, a podle toho co doposud členové nové vlády doposud řekli, je každému soudnému jasné, že s covidem už vůbec nemůže nijak pohnout, spíše se to bude zhoršovat, pokud nepřijdou s nějakými novými opatřeními.

Marty Koller

Bude to pořád stejné covid tu bude až do konce života stejně jako chřipka, my žijeme nenormálně kvůli vládě ne kvůli Covidu. To oni nás otravují s opatřeními

Ametyst

Kepler: Obří dluh k nám byl importován z EU. Dokonce kvůli tomu europanáci Timmermans a von der Leyen přijeli osobně.

Emefej

Ametyst > takže za deficit českého státního rozpočtu může EU?