Drap

Proč divadelníci říkají některým hercům sněhulák?

Kterým hercům se tak říká a proč ?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o herce, kteří hrají v divadle. Ve filmu „žijí“ déle.

Všechno je pomíjivé – sněhulák způsobuje radost jen v zimě. Rovněž herec se objeví a hraje někoho různě dlouho dobu.

Sněhulák, postava ze sněhu, po určité době, roztaje, ale vrátí se příští zimu, ale už je to jiný sněhulák. Jaro vystřídá zimu …

Stejně tak herec, či spíš jeho role v určitém dramatu. Herec ztvární jistou postavu, nasadí si masku, která zakrývá či zkresluje skutečnost. Předvádí na jevišti různé typy jedinců, promlouvá k divákům ve větší či menší roli, jednou je rozesměje, jindy třeba rozpláče, přivede je k zamyšlení atd. V herci diváci vidí jeho postavu., jeho roli.

Všechno jednou začíná a všechno jednou končí. Derniéru vystřídá jiná premiéra. Herec jde dál a prožívá další život a nasazuje si jinou masku. …

Herec tedy přijde, odehraje roli a odejde. S tím souvisí i to, že jeho jedna divadelní role zemře, ale zrodí se nová, zpravidla již s jiným hercem.