dEnnYyyyy

Věříte wikipedii?

Nejlepší odpověď
klumprt

Například pro diplomovou práci je to zcela nevhodný a nepřípustný zdroj. Ale pro ukojení osobní zvídavosti Wikipedie vcelku postačuje. Některá hesla je nutné brát s rezervou, zejména z oblastí, ve kterých se moc lidí nevyzná a je tedy pravděpodobnější narazit na nekorigovaný výlev nějakého magora.

Lepší situace je na anglické verzi Wikipedie. Anglicky píšících autorů je mnohonásobně víc než těch českých a tomu odpovídá kvalita článků i jejich věrohodnost.

Další odpovědi
setapouch

Wikipedii ano. Přispěvatelům ne.

McArthur

Jako jednoduchý zdroj informací, pokud jsem v dané oblasti lama, je výborná. Tedy co se technických věcí týče. A tak věřím. Ono mi mnoho nezbývá, když chci o něčem něco vědět povrchně a nehodlám pročítat stohy knih.

Témata ve společnosti vzbuzující rozruch jsou na hraně. Štěstí, že v těchto případech Wikipedia blokuje úpravy textů každým, kdo jen chce sdělit svůj názor.

Pepa25

Pokud je článek dobře ozdrojovaný a odpovídají různé jazykové verze, tak ano. Jak píše klumprt, lepší je anglická verze a skvělá je možnost mezi různými mutacemi jednoduše přepínat.