annas

Věříte tomu, že minulost i budoucnost existují v současné chvíli a že i budoucnost má vliv na současnost?

Slyšeli jste o nejneuvěřitel­nějším tajném experimentu Philadelphia, který se týkal nejen „zneviditelnění“ válečných lodí, ale i vybudování „časového tunelu“, kterým vysílali do minulosti i budoucnosti desítky lidí… Je známé, že se v něm angažoval již zmiňovaný a dodnes záhadný vynálezce Nicola Tesla. Připravoval ho mimo jiné i Albert Einstein a matematický supermozek doktor Janus von Neumann. Vypracovali techniku, díky které okolo velkých objektů (letadel, lodí) bylo možné vytvářet uzavřené elektromagnetické pole. Výsledkem bylo, že tyto objekty se stávaly pro radary, jak se ukázalo později, i pro lidské oko okoneviditelné. Záhada?

Inspiroval mě jeden z několika článků s názvem Časový tunel.
http://www.zdra­vi4u.cz/view.php?cis­loclanku=2009020201

Nejlepší odpověď
Illines

Podobneho jsem cetla o zidovskych veznich,kterych bylo 11 a den pred popravou zmizeli.Rano kdyz je nemci chteli odvest z baraku ,no nikoho nenasli a nasledkem teto udalosti,nemci zacali likvidovat ve velkem.Sam Hitler se tim zabyval ,i dnesni vedci.Ja nepochybuji,ze je to mozne.

Další odpovědi
Andělé

Annas,i přes nechutně neodbytnou a drzou odpověd Dr.Axla,Vám děkuji za velice zajímavou otázku. Stojí za zamyšlení.:-)

KdoSiOdJinud

Jsem realista, vše je o fyzice, když dokážeme být někde rychleji než světlo pak se budeme moci kouknout do minulosti. Když se takovýmto pohybem dostaneme na stejné (výchozí) místo, můžeme sledovat minulost – nikoliv ji však ovlivňovat :) Do budoucnosti to podle mého chápání nejde.

To co jsem popsal by fungovalo něco jako v red dwarf stáze :)
Doplňuji:
zajímavá je myšlenka typu: když uvidíme událost, je to na základě toho, že k nám rychlostí světla dorazil její obraz, když by jsme si vzali událost třeba z minulého století, vzali rychlost světla kam až se za tu dobu dostala a dokázali by jsme se na to místo dostat, můžeme se vracet i podstatně hluboko do minulosti.

Tuto situaci je možné pozorovat u hvězd, které již zanikly, ale světlo z nich k nám stále září. Protože poslední paprsek ještě nedorazil…

www

Rozhodně nevěřím.
Uváděné je jen jednou ze součástí různých konspiračních teorií, kdy jejich zastánci posbírají střípky všeho možného, dají dohromady a vyvodí jakési „logické“, ovšem nijak odborně podložené závěry.

IK

Docela zajímavá myšlenka. Co na to říct?
Ledacos by se vysvětlovalo jinak kdybychom věděli jak to funguje mimo hmotný svět, i čas je spojený s hmotou, proč by tedy nemohla budoucnost i minulost být zároveň v nějakém rozměru bez hmoty. Nedivím se že těm lidem z toho přeskočilo.

anonym

Jeden z mnoha odkazů z oblasti mystiky, což web nijak nezastírá, viz v pravém sloupci anketa s primitivisticky a sugestivně formulovanými variantami.
Kromě toho, že je odkaz už 3 roky zastaralý, pochází z privátního blogu, jenž je už dávno nefunkční.
Na všech prezentovaných domněkách, konstruovaných hypotézách a neumělou aplikací principů sciense fiction a fantasy (kde se využívá spekulací a u fantazy i magie), není ani zbla vědecky prokázaných faktů.
Nic na tom nemění ani zaštiťování vědeckými kapacitami a deformace jejich některých domněnek. Ti se už nemohou bránit, aby to vyvrátili, a kdyby tušili jaké bludy jsou jim přičítány, museli by se obracet v hrobě.
viz citace – (mysticismus) – zastírání nevědomosti nebo zatemňování skutečnosti předstíraným tajemstvím.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mys­tika
( Byť už ani ostatní příliš nevnímají onu profláklou patologii nutící každý den, vložit aspoň 1 neodbytnou otázku, tentokrát snad byla závislost ukojena ještě docela stravitelným rozšířeným dotazem na, už jednou prezentovaného K. May.
Tak nutkání na další otázku snad šlo nějak zvládnout, není-li to ovšem jen projevem pokročilejšího stadia.)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cetli-jste-radi-mayovky-ci-byli-filmovymi-fanousky-velice-oblibenych-filmu-natocenych-podle-nich