Kyta

Věříte na zvěrokruh?Třeba vodnář ,,blíženec…:)

Nejlepší odpověď
Damiana

Ano, je bez debat, že je to pseudověda, odborný názor netřeba laicky vyvracet…
Astrologové byly vždy tak trochu považováni za šarlatány, i když se jim u dvora vcelku dost dařilo – jako všem zlodějům a podvodníkům u vrchnosti, které pochlebovali – stačí si vzpomenout na rohlíčky pro císaře Rudolfa II., které byly obzvlášť vypečené – stejně jako onen astrolog, pak blamáž se Siarael, zlatem apod. Když je po ruce hejl, dobře se šmejdům toho typu daří – „věštkyním“, „psychotronikům“ nebo „zázračným léčitelům“…
Ale vzpomenu si na mořeplavce, čtení v mapách a pod., určování počasí, polohy podle postavení hvězd, tohle proč ne. To ovšem „nepředpovídá“, že zítra vstanu a opařím se čajem nebo, že mě „čeká“ nová láska… Manipulace s lidskou povahou a psychikou je hnus. Podle nějakých znamení, která si zase jenom vymyslel člověk? Btw – výborný komerční tah, který pořád sype… Tomu tedy nevěřím ani za mák.
Ano, souhlasím s tím, že určitá doba, okolnosti, energie, v níž se lidé rodí, žijí a umírají, jistě nějaký vliv má, ale to je jejich život jako takový. Svádět zbaběle na znamení, že jako Střelec musím dělat to a to, to je alibismus.
Manipulace ovšem v tomto směru funguje dokonale. Kdo chce věřit (ocitá se obvykle v nějaké nezáviděníhodné životní situaci nebo se prostě nudí) je přesným klientem těchto novodobých hyen. Vytáhnou z něj informace a pak mu řeknou univerzální blábol a jako bonus zopáknou jinými slovy něco z toho, co on jim na sebe vykvákal.
Tohle je „práce“, která nepotřebuje chytré a vzdělané lidi, stačí být jen dostatečně na prachy a umět (a nestydět se) nepokrytě lhát.
Doplňuji:
Opr.: astrologové byliSirael

Další odpovědi
anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-na-znameni
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zv%C4%9Bro­kruh
Doplňuji:
Astrologie je od 20.stol. vědeckou komunitou odmítána jako nevědecká či pseudovědecká Spolu s alchymií a magií je Západní astrologie zařazována mezi hermetismus založené na základním hermetickém axiómu o jednotě makrokosmu (tj. vesmíru) a mikrokosmu (tj. člověka).
Samotné označení „zvěrokruh“ je nesprávným překladem řecko-latinského zodiakus. To nesouvisí se slovním základem zvíře, ale spíše zoé — oduševnělá bytost. Původ slova se váže k představě, že nebeská tělesa jsou obdařena vlastní duší.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/As­trologie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pav%C4%9B­da

Dotaz „Věříte na zvěrokruh?“ a „Věříte na znamení (zvěrokruhu)?“ je zjevné opakování otázky bez ohledu na synonymní formulaci.
Dogmatické pokusy o obhajobu se snižují k rétorice překonaných kultů, pohanských náboženství a ohlupujícím tvrzením spoléhajícím na primitivitu posluchačů.
Nic z toho nelze dokázat vědeckými metodami ověřitelnosti.
Tvrzení, že „zvěrokruh existuje“ = lež (je to pouze pojem, uměle vytvořený před cca 3,5 tis. lety, 1. zmínky z doby Babylónie, pod., jako různá starověká božstva a kulty).
Srovnávat matematiku a fyziku s pseudovědami je naprosto scestné a ubohé, (naletět mohou leda lidé bez úsudku, nebo mdlého rozumu).
Pro tyto disciplíny neexistují JEDINÉ PRŮKAZNÉ DŮKAZY, vše je založeno na tupé víře a vnucování mýtů, jako většina náboženství a konspirativních či vizionářských teorií.

zjentek

je to asrtologie a ta je považována za pseudovědu. Ovšem člověk musí mít tak trochu zdravý rozum, přežít pouze vědecky náš druh asi taky nedokáže. Takže co se mě týká- těžká odpověď ,)

Rocker

Nevěřím,ani horoskopům a věštkyně a podobný čarodejnice nemám rád vůbec.

anonym

Otázka je sice ze stejného „soudku“, ale ne stejná.
Je nesporné, že postavení hvězd při narození člověka má vliv na jeho charakteristické rysy. Pseudověda? Spíše staletí zkoumané události, které se v určitém období staly a snaha o jejich vysvětlení. O vlivu Slunce a Měsíce na člověka nikdo pochybovat nebude. Každý si na sobě může ověřit , že během roku prochází obdobími dynamičtějšími, konfliktnějšími, klidnějšími a také obdobími, kdy více než jindy toužíme mít v pořádku vztahy a být milováni. Není to natolik těžké těmto věcem porozumět. Základní znalosti a trocha snahy pochopit úplně stačí. Materialistické pojetí světa zdaleka na všechno se svými přírodními moudry a zákony nestačí. O tom svědčí nejvíce právě často používaná fráze: Jsou věci mezi nebem a zemí…, kterou používají i zatvrzelí materialisté, když se něco nedá materilistickou logikou vysvětlit. Také jsem patřila do této skupiny a pokud jsem si nějaké ty pravdy nemohla ohmatat, tak jsem k jejich existenci měla velmi skeptický názor. Jenže člověk a jeho názory se díky prožitým skutečnostem mění celý život. Nejsem fanatik, kterého jde oblbnout planými slovy. Zvěrohruh ale existuje. Umět v něm hledat není příliš těžké. Zpochyňovat platnost pozorování v něm obsažených je podobné jako chtít popírat, že jedna plus jedna jsou dvě, nebo snažit se vyvracet teorii relativity.

I_hate

Moc ne, ale rád si v nich čtu. :) Hlavně moje znamení.

celie

Mám knihu- Sluneční znamení-.Je v ní psane o ruzných znameních,a byla jsem překvapena jak se popis na rúzna znamení shodují.U znamení jsou dekády které také ovlivnuji vlastnosti daneho znamení.Je to zajímavé ,ale každý má svuj náhled na to.

anonym

Samotné zařazení dotazu do rubriky Věda, svědčí o pomýlenosti tazatele.