hanicka.k.cb

Venčíte Vaši kočku na vodítku?

Venčíte svou bytovou kočku? Viděli jste někdy někoho, kdo chodí s kočkou ven a má ji na vodítku? Jaký na to máte názor?
Doplňuji:
:o)
Můj názor je takový, že to není úplná hloupost. Kočka by asi měla poznat trávu, strom, ptáka atd.
V létě někdy chodíme ven, na vodítku (kočka :D), ale také (jako Sůwa) za účelem průzkumu :) Navíc naše kočka je jako sekačka, nejraději by pořád žrala trávu :D

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já se hlásím – můj kocourek procházky na vodítku přímo miluje. Letos jsem šla koupit nové vodítko a když jsem o ně požádala v obchodě, nabídli mi něco úděsného. Tvůrce zřejmě v životě kočku neviděl. Nakonec jsem vzala takové ty kšírky pro malé psy. Kočka ovšem nechodí ven za účelem vyměšování, ale chodíme na průzkum aut, motorek, obchodů a všeho možného. Ještě nás odnikud nevyhodili, ale jsme tu trošku turistická atrakce 🙂

Další odpovědi
www

Ne.
Kočka není pes, má svoje WC ‚doma‘ a proto se venčit nemusí. Navíc si na svoje WC zvykne natolik, že se jinde ani nevyprazdní.
Chodit s ní ale na vodítku lze na procházku, v některých dokonce i bez vodítka.
Zkušenost
Pokud to zvíře baví, nic proti tomu nemám, musí si ale na procházky v jakékoliv podobě zvyknout již od kotěte.
Doplňuji:
Velmi dobře vím, že co kočka, to jiná osobnost.
Proto odpovídám všeobecně, s přihlédnutím ke všem kočkám, co kdy byly v mé péči jak na vesnici, tak i ve městě v paneláku. Nelze podle pár zvířat stanovit nějaké pravidlo, zejména pak u koček a ještě v rukou třeba málo zkušených chovatelů (to není z mé hlavy, byť s tím souhlasím).

iceT

Jedna paní od nás z baráku takto kočku venčí,sice ne pravidelně,ale venčí.Myslím si,je to pitomost,jednak kočka je navyklá v bytě a pokud nepozná nic navíc,tak to ani nebude chtít(třeba to venčení).Ale taky si myslím,že paní má svou číču až rozmazlenou,jednou jsme se daly do řeči,protože já všechno chlupatý musím hned pohladit a paní se svěřila,že její číča trpí depresemi a sebepoškozováním.Že veterinář nedokázal nijak poradit,že jí pořídili kočičího kamaráda a že to nemá nijaký vliv na její chování.
Takže si myslím,že je to hloupost venčit kočku na vodítku.

Rocker

Náš Mikeš chodí ven sám,když chce jít,zamňouká si u dveří,když příjde domů,sedne si venku na okno a mňouká dokud ho nepustíme dovnitř.Občas ho potkáme při venčení psů a jde domů s námi.

Andre5000

Ano, viděl jsem již několikrát jak někdo venčí kočku na vodítku. Vodit kočku na vodítku, např. ve městě, není zase až tak špatná věc, lepší vodit na vodítku než ji nepouštět ven vůbec (což hlavně ve větších městech není možné). Ale může to být třeba i zdraví nebezpečné. Jedna moje kolegyně z práce také vodila kočku na vodítku. Jednou přišla do práce s dosti poškrábaným obličejem. Na moji otážku, co se ji stalo, mi stručně odpověděla, že byla jako obvykle venčit kočku na vodítku a že potkaly psa. Kočka se prý po ní vyšplhala až na hlavu, kde se úporně držela a způsobila jí ty škrábance. Když jsem si to představil, tak jsem jen s velkým sebezapřením potlačoval smích.

beer

Mého Mikeše ani žádnou jinou kočku nevenčím – nechodím s ním ven z důvodu jeho vyprázdnění, poněvadž má svůj záchod doma. Venčení je nutné jen u psů.
Na procházky jsem s ním chodil dřív, ale teď už ne, poněvadž vidím jak se venku ke stáří bojí. Je přikrčený, nervózní a viditelně ve stresu, bojí se všeho, dokonce i pouští chlupy.. Obdobné zkušenosti máme s takovými kočkami i v ordinaci, kam nám chodí majitelé s kočkami, které ne a ne jít z bytu ven. V tom případě je jediná rada – buď zvíře nenásilně zkusit přivykat postupně, nebo to jednoduše vzdát a nenutit ho ke zbytečným aktivitám, navíc pro zvíře i škodlivým.
Většina majitelů pochopí, že co zvíře, to unikát a smíří se s tím. Byla tu ale i jedna paní, která svoji kočku i přes naše varování násilím tahala venku málem po smyku – pak k nám přestala chodit. Mysleli jsme si, že se urazila a nakonec se k nám doneslo, že jí venku i s vodítkem utekla a už se nenašla.
Tedy závěrem: na procházku ano, pokud se to zvířeti líbí. Ale nijak ho nenutit!
P.S.: pod pojmem venčení je chovateli myšleno vyvedení zvířete ven především z důvodu aby zvíře mohlo vykonat potřebu.

anonym

U nás měly kočky vždy naprosto volný pohyb. Bylo to dáno tím, že jsme bydleli na vesnici v klidném prostředí. Mít kočku na vodítku se mi zdá jako potlačování kočičí osobnosti. Dokážu ale pochopit, že ve městě, v prostředí, které kočka nezná, to jinak nejde a rozhodně je jistější vodítko, než si pozdě vyčítat neopatrnost.
Každopádně ale při nejmenším podivně vypadá, když sousedka na zahradu za bytovkou vodí svoji „kočku“ na vodítku a nechává ji přivázanou u stromu, aby ji potom nemusela honit. Možná ale leccos napoví, že „kočka Líza“ je kocour. Hlavně že majitelka v tom má jasno.

Krakis

Mojí kočku venčím v pelíšku (dvounohou) a bez vodítka.A náš kocour chodí na zahradu sám kdy se mu zachce. 🙂

Michálek1245

Dobrý den, my teda kočku venčíme, máme takového toho klasického gaučáka kocoura, kterému se vlastně ven moc nechce, ale musí, protože jinak by z něj byl takový páreček. Máme vodítko na kočky od https://www.svet­mazlika.cz/ a je docela praktické. Protože zase nechci, aby se nám to naše tele zaběhlo někam pod auto, takže když s ním jdu na procházku, tak je hezky pěkně na vodítku. 😉

Sůwa

Ještě něco k tomu vyměšování venku – kocourek si letos v létě oblíbil chodit na zahrádku a nechce od toho upustit ani teď, když už je pěkná zima. Kočičí dvířka tam dát nemůžu, protože jsou dvoje dveře blízko za sebou, ale zavěsila jsem na kliku rolničky a když chce domů, tak si zacinká ( rolničkám totiž neodolá ). Kocourek je spokojený, já ušetřím stelivo a teplo mi nevycourá 🙂

hanicka.k.cb

:D to je super

hanicka.k.cb

ocko: Myslela jsem to samozřejmě na kočky ve městě – na vesnici to snad nemá ani žádný smysl :)
Vaše sousedka je ale přinejmenším „podivná“… Já za kočkou běhám ráda :D

anonym

haničko.k.cb, to jsem také pochopila. Víceméně dnes bydlím také ve městě, ale za domem je velká zahrada. Takže je tu klid. Všude ze sousedství tu přecházejí přes pozemek cizí kočky, akorát ten „domácí kocour“ ja na vodítku. Do města ho majitelka nikdy nebere. Ale ono by vůbec chtělo zažít, jak ho tahle žena drezúruje.

hanicka.k.cb

www: A ta naše se to učila až někdy od 6 nebo 7 let, a stejně má procházky ráda :o) Myslím, že učit jí to od kotěte není zas tak nutné, navykne si na to i později (a někdy to dost „otravně“ i vyžaduje :D).

www

Nemám zkušenosti s jednou kočkou, beru to všeobecně.
Jsou to osobnosti, každá může být jiná a většinu bytových koček jak naučíš, tak je máš. Pokud chceš něco navíc, lépe je začít záhy. To je moje zkušenost. Pokud to víš ale sama líp, neptej se 😉

hanicka.k.cb

To ne, byl to jen a pouze můj názor a jedna z mých zkušeností :)

Sůwa

Pro www – mám jinou zkušenost, můj kocourek se narodil v útulku, do dvou let nebyl vůbec nikdy venku, ale na chalupě mi začal chodit u nohy. Když jsem ho vzala poprvé na vodítko byly mu už víc než tři roky. Zřejmě je to u každé kočky jinak, jsou to nevyzpytatelné osobnosti… 🙂

www

Ano, je to tak, kočka je zkrátka kočka 😁
Více viz v odpovědi tazatelce zde v diskuzi.

hanicka.k.cb

Tak tak … každá kočičí osobnost je jiná :o)