jouza

Ve kterém jednoduchém programu lze zmešit velikost souboru mkv?

Doplňuji:
U mě se jedná o zmenšení souboru cca o 1GB což by na kvalitě obrazu zas nemuselo moc ubrat. Místo cca 13GB bych to potřeboval snížit asi na 12GB či 11GB.

Nejlepší odpověď
Bedy

Jako rozumné řešení bych viděl to překonvertovat do AVI, protože video v MKV bývává zpravidla ve velmi vysoké kvalitě a komprimace by mu uškodila a ve finále byste si stejně moc nepomohl, takže bych to viděl na program Format Factory a překonvertovat do to AVI.

Format Factory stáhnete z www.slunecnice­.cz/sw/format-factory
Při instalaci odmítněte instalaci Google/ASK Toolbar či jiných podobných programů.
Format factory je zdarma a v češtině.

Orion

Nezáleží jestli to má příponu avi nebo mkv, záleží spíše na kodeku videa, zatím prý nejlepší kodek je H264, ten zvládne video v docela dost vysoké kvalitě i při nižším bitrate než kterýkoliv jiný kodek. Např 1920×1080×50 zvládne v poměrně slušné kvalitě při 5000kbps. AVI a MKV jsou jen kontejnery na zvuk a video, nikoliv kodeky. Na to postačí jednoduchý program avidemux nebo konzolový ffmpeg.