Kelt

Jak zobrazit komprimovaný soubor k obrazu svému?

V ulozto jsou komprimované soubory a některé lze po otevření zkopírovat do vlastních adresářů. Jsou to soubory pdf, mp3, mp4 a pod, které mohu přehrávat a prohlížet. Ale často jsou zde soubory, kde musím hledat, jak soubor zobrazit, přehrát, protože má příponu, se kterou nemám zkušenosti. Například jsem stáhnul kytarové tabulatury, kde jsou stovky skladeb. Jenomže soubory jsou ve formátu gp3, gp4 a jiné a pro prohlížení a úpravu potřebuji stáhnout nějaké programy např Guitar pro 3 a jiné. Jistě, mohu si ten soubor převést a otevřít, ale tak bych dělal každý soubor samostatně, ale těch souborů je mnoho tisíc. Tak si říkám, že když někdo shromáždil písně, noty, tabulatury a pod a převedl je do určitého formátu a zkomprimoval, že musí existovat způsob, resp program, ve kterém bych všechno otevřel a použil. Má někdo s tímto typem souborů zkušenosti a dělá do hudby? Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
aevul

Bohužel, neexistuje jeden standardizovaný formát (přípona) pro dokumenty, jeden pro audio, jeden pro video, jeden pro noty… Každý vývojář si může vytvořit vlastní formát a používat ten. Jak píšeš, někdy to jde zkonvertovat do jiného formátu a pak otevřít v jiné aplikaci, ale pokud toho máš hodně, je nejjednodušší cestou nainstalovat program, který s daným formátem umí pracovat přímo. Ostatně, i pro PDF, MP3 apod. máš nějaký program, i když je třeba už součástí operačního systému.

Další odpovědi
elkon

Někdy pomůže konverze do jiného formátu.