MILAN1961

zmenšení datového iso souboru

Dobrý den stáhnul jsem si na zkoušku MAC OS X,ale má 7,60GB.Potřeboval bych nějaký program kterým se dá zmenšit na klasické dvd,prosím o podrobný postup jak pro blbečky.Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

vypalte ten soubor CELÝ A NEZMENŠENÝ na DVOUVRSTVÉ DVD, které má vyšší kapacitu ..

jediný způsob jak byste mohl ten datový iso soubor zmenšit je takový, že polovinu dat jen tak odříznete a to by docela určitě nezůstalo bez následku – instalace by už nebyla funkční.

///

mnozí lidé podléhají mýtu, že libovolná data lze libovolně zmenšovat a zvětšovat, tento mýtus je podporován především snadno dostupnými nástroji pro bezstrátovou (zip, rar, 7z) a ztrátovou (divx/mpeg, jpeg, mp3) kompresí .. uvědomte si však, že neztrátová komprese je pouze o tom, že se data uloží efektivněji než jak to dokázal původní neefektivní formát (ale mnohé formáty už jsou dnes navrženy tak dobře, že je touto cestou už zmenšovat dále nelze a brzy takových bude většina). Dobře lze účinnost bezestrátové komprese demonstrovat na textovém souboru plném smajlíků „:-):-):-):-):-):-):-)“, který lze komprimovaně uložit jako „:-)|7ד … ale instalační médium macosx které chcete zmenšit obsahuje už komprimované zdrojové balíčky, které už dále zmenšovat nelze.

Druhý typ komprese – ztrátová komprese – je zase použitelná pouze na data, která umožňují pouze přibližnou a nepřesnou interpretaci a odřezávání méně patrných informací jim nevadí, což určitě není případ instalačního média macos x, kde změna jediné nuly a jedničky způsobí nepoužitelnost dat a chyby kontrolních součtů.

Další odpovědi
chudst

Programy nejsou DVD filmy, ‚nedaji‘ se zmensit (urcite ne jednoduse), takze se o to ani nesnazte. Bud si kupte dvouvrstve DVDcko (cena se pohybuje tusim kolem 40kc), nebo si to dejte treba na flashku.

Alesh

Zkusil bych vysmažit na 2vrstevné DVD a nebo by možná šlo: ISO rozbalit a vysmažit na 2 DVD. Je ale otázkou, jestli to bude šlapat.

Skalda

co takhle vyzkouset virtualizaci?

http://www.vir­tualbox.org/

Je to zadaco a plne dostacujici. Myslim ze i instalace je pro „blbecky“

podporovane OS:

http://www.vir­tualbox.org/wi­ki/Guest_OSes

arygnoc

bude v tom nějaká habaďúra, protože ISO soubory jsou VŽDY tak velké, aby se vešli na klasické CD, DVD.
Jedná se o „obraz“ dat uložených na nějakém původním CD nebo DVD.

Vidím v tom nějaký problém, asi bych se ho ani nepokoušel spouštět, je to podezřelé.