Falcon

Co je to soubor mkv?

Párkrát jsem se setkal s otázkou,jak přehrát film s koncovkou MKV.Jaké jsou to filmy?Já si stahuji filmy,ale vždy tam mám avi nebo VOB.
Doplňuji:
Díky GeOrge.
Pro Bubcu: nechtěl jsem vědět,jak to přehrát,to jsem si našel a vím,že na všechno jsou třeba kodeky.Ale,které filmy to mají.Tak je třeba lépe číst otázky.Ale jinak dík za snahu.

Nejlepší odpověď
anonym

MKV je multimediální kontejner, podobne jako třeba AVI

… je dalece technicky vyspělejší než AVI, nejčasteji se s MKV setkáte u nových filmů ve formátu h264/265 ve vysších rozlišeních.

přehrajete ho například v přehrávači VLC, www.videolan.org

Další odpovědi
anonym

http://www.do­llhouse.cz/no­vinky/jak-prehrat-soubory-typu-mkv/

anonym

díky tomu že jde jen o kontejner lze naprosto jakýkoliv avi soubor beze ztráty kvality převést velmi rychle do formátu mkv a tím si zajistit spolehlivější přehrávání například díky lépe řešené synchronizaci stop s variabilními datovými toky.