lenina270

váha feny

prosím vás nevíte někdo kolik by měla vážit 7měsíční fena plemeno samojed?naše má 16 kg a zdá se nám to málo na tak velkého chlupatého psa, ale více jídla než jí dáváme se nikdy nedožaduje tak jí to asi stačí

Nejlepší odpověď
BENYTA

Myslím,že zodpovědný chovatel,od kterého fenku máte,by vám měl poskytnout doživotní chovatelský servis,tak se obratte na něj.Z mých zkušeností je to štěně v růstu,kdy si tělo samo řekne o množství,kvalita záleží na vás,aby neměla pocit sytosti z objemu a hodnotných výživových látek málo,pak se vám může zdát hubená,i když dost baští.

Další odpovědi
anonym

já osobně si myslím,že vaše fena je ještě tak trochu štěně,zhruba do toho jednoho roku,tak že bych těch 16kg váhy, bral jako normální,zde máte link jaká by měla být v dospělosti:

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/samo­jed.php

ReHu

Pravděpodobně s ní chodíte na veterinu, tak bych se optala tam.
V některých vet.čekárnách mají plakáty s některými údaji.

Q

Váha u štěňat všeobecně je velmi zavádějící, bez ohledu na plemeno – někdo roste rychleji a v půl roce je na své výšce a někdo pomaleji a výšku dosáhne kolem 3roku!!! Neorientovala bych se nikdy podle váhy jako takové, to je dobré abych věděla kolik dát léčiva, ne jestli pes roste tak jak má. Ideální váhu kteréhokoli plemene poznáme snadno tak, že když si stoupneme nad psa a rukama pojedeme po jeho těle od hlavy k ocasu, budeme velmi lehce cítit žebra. Necítíme-li je je pes spíše obézní, hrajeme-li na harfu, měli bychom se zamyslet nad tím, zda-li pes baští to, co by měl a v dostatečné míře. Výška je pro nás chovatele větší oříšek, protože náš miláček by měl dospět v určitou velikost a pokud bude menší, nesplní chovnost, pokud bude větší tak možná také ne. Většinou je to též dáno i výběrem chovného páru, ale to by měli ovlivnit chovní poradci pro dané plemeno. V těch 7 měsících už bych trochu zpozorněla a měřila a podle výsledku upravila stravu. Kvalitní granule výšku přidají, strava B.A.R. F. psu přirozená většinou zastaví v růstu do výšky a napraví, co jsme dříve zanedbali.

Zdroj: www.aq-dog.cz