Džanička

Mini Čivava

Jak je maximálně velká fenka mini Čivavy..Když je dospělá,a jak dlouho se dožívá věku..

Nejlepší odpověď
BENYTA

Džaničko,určitě si představuješ kapesního pejska,v tvém případě ve štěněcím věku zcela nevhodného k dětem,to je první mínus.
Mini čivava prostě neexistuje!
Pokud čteš v inzerátu tento pochybný „název plemene“,to jenom ti odporní množitelé psů tak nazývají štěnata,která jsou odborně pojmenovaná NEDOCHŮDČATY,kteří mají minimální šanci dožít se dospělého věku,u plemene chihuahua-čivava,specielně pro neuzavřenou fontanelu.Protože máš děti,víš,co to je,pro ostatní-neuzavřená lebeční kost,vzniklá násilnou miniutarizací.
I v plemeni,které chovám jsme se s tímto problémem prali,nakonec se dalo přednost mírně vyšší výšce a mohutnosti,před anatomickým problémem.
Tito pejsci jsou sice malincí,ale rozhodně ne vhodní do chovu,aby tuto vadu dál nepřenášeli..
Jen naprosto nezodpovědný chovatel ti prodá mini čivavu,protože ví,že do tří let mu zase nacpeš peníze,jdeš si totiž koupit dalšího,protože ten tvůj znenadále zemřel…
Prosím,dopln otázku,ale jsem si jistá,že mám pravdu…
Doplňuji:
Protože tohle je něco,co mě doslova „zdvihne ze židle“,přečti si,prosím i příspěvek v diskuzi,a kdyby to bylo málo,mám veřejný email…

Další odpovědi
annas

Čivava je milý a nenáročný společník – název článku, v němž se dovíte víc. Žije asi 15 let, velikost v kohoutku v rozmezí 15 až 23 cm. Váha – ideální hmotnost v rozmezí 1,5 až 3 kg.

http://civavy­.webgarden.cz/

Zdroj: http://www.zi­jemenaplno.cz/Clan­ky/a40-Civava-je-mily-a-nenarocny-spolecnik.aspx

anonym

Souhlasim s BENYTOU,je to dnes jen pres penize a s chovem to nejde sloucit.Je to nesvar,moda a do pr…,vzteky mi dosla slova!

bubukaa

15 – 23 cm v kohoutku

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org

BENYTA

Annas,ačkoli tě jinak navýsost respektuju,Džanička bohužel podlehla líbivým inzerátům,tudíž odkaz na „normální čivavy“,se,podle mě minul účinkem,jak ráda bych se pletla…
To,co si přečetla,je jen „inzertní trhák“,v tomto oboru se pohybuji přes 20 let,pořád se opakují lidské výmysly…
V „mém“ plemeni je to v bledě modrém,také „chovatelé“ nutili pinče stát se krysaříky…
Když si najdeš odkaz v inzertních servrech na pinče,nestačíš se divit,dokonce jsem viděla prodávat pinče bez PP,za 5000kč,že má vzácnou hnědou barvu…
Správně mělo být,že má pro pinče oficiálně neuznanou hnědou barvu,stejné je to s harlekýnem apod.,…
Člověk se tu přes 20 let snaží vzkřísit plemen a lidi si kupují raději o 1000kč levnějšího křížence,bůhví,s čím…

annas

Benyto, omlouvám se, nemám zkušenosti, ale nenapadlo by mě, že všechno je reklamní a inzertní trhák. Člověk se pořád učí.
Děkuji.