Blecha

proč nechce chodit ?

proč je náš pes línej chodit ? Střední knírač,4 roky. nEchce chodit na procházku, venku se zastaví a nejde dokud se neotočíme zpátky …
Doplňuji:
Chodí s ní i někdo jiný, zpátky běží a nezastavuje se

Nejlepší odpověď
kropitko

Chodíte s ním pravidelně jen vy,nebo i někdo jiný z rodiny???

Další odpovědi
BENYTA

Taky jsem to kdysi řešila,fenka byla líná na krok…pak se naše smečka mírně rozrostla a najednou stála v čele,a vodila nové tam,kde to znala…pak byla štěnata prodána,a zase upadla do stereotypu-neotravuj s procházkou,vy­čůrám se a chci domů…a pak se mi konečně podařilo sehnat vyhovujícího partnera nastálo,tedy manžela,ožila,cho­dila ven ráda,protože byli dva.Pro vás asi rada nanic,ale mám vyzkoušeno,že smečka je smečka,i když jsou jen dva.Tak to mám i ted.

Zdroj: www.hoddogpin­c.estranky.cz

ReHu

Nebolí ho třeba nohy? Myslím např.klouby. Zpátky domů běží zvesela?
Doplňuji:
Benyta má možná pravdu. Já mám doma 2 psy a když se jedna někde začuchá, druhá nechce jít sama domů, sedí a kouká po směru příchodu kámošky. Pokud to domácí poměry dovolují, určitě by mu s kamarádem bylo veseleji.

kupkina

špatná motivace, málo s ním mluvíš o výhodách a nevýhodách chůze

Q

DD, stalo se to až nyní, nebo byl líný vždy? Add jedna to chce zkontrolovat váhu, při nadváze zvířata ztrácejí chuť se pohybovat. DDK – displazie kyčelního kloubu bývá častým onemocněním což jde při vyšším stupni poznat, ale od lékaře to máte jasné. S těmi odměnami, co tu radí kolegové – procházka sama o sobě je pro zvíře odměnou. Ale ještě může zafungovat to, že nemá podněty. Zvířeti s líbí různé cesty, ne stále tupě stejné, různé pachy. Pak taky záleží, co na té procházce děláte. Většina psů si vystačí sama, ale jsou jedinci, co raději si hrají s čímkoliv – balón, hadr, jiný pes.. nebo s pánem na stopovanou, honěnou… Občas potkávám takové utrápené knírače, které se táhnou za páníčkem čtoucím noviny… tak pokud je to tento případ, zkuste se zamyslet prvně sám nad svým jednáním a pak už nezbyde, než provést vet. testy.. DKK počítejte cca 2–3tis.

Zdroj: www.aq-dog.cz

Lucimia

Buď má nějaký pohybový problém, což byste ale asi poznal (že by se vůbec nehýbal ani doma), nebo ho to venku nebaví… Zkuste ho nějak namotivovat – třeba dobrotou. Také, pokud je pořád doma, nedávejte mu tolik jídla, jinak bude brzy obézní…

oskar

Asi se ma doma dobře a spohodlněl.

Rascal

Asi to pro něj venku není dost zajímavé. Má nějakou oblíbenou hračku? Míček, něco s čím si hraje doma? Zkus to vzít ven a hrát si s ním. A taky bych teda neustopila. Když by se mi můj pes zastavil, že nikam nejde, tak já bych šla dál. Nakonec by se ho měl zmocnit strach, že ho opustíš a měl by tě následovat. Minimálně až budeš daleko nebo za rohem, kde na tebe neuvidí a neuslyší tě…