Klára K.

Vadí mé lampičce, že ji vypnu ale nevyndám ze zásuvky?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nevadí. Řada lidí také nevytahuje zástrčky svých lampiček ze zásuvek…
Pokud je to koupená, v továrně vyrobená lampička (s atestem ;) ) tak je jí to šumák.

Další odpovědi
Mapel

Lampičce, která je řádně schválena to nevadí, ale někdy to vadí spotřebě, kdy je vypínám sekundár.

ponovotny

samozřejmě, že jí to vadí. Lampičky rády svítí a jsou smutné, když svítit nemohou. Pokud jí i vyndáš ze zdi, může lampička celkem oprávněně dojít k názoru, že už ji nemáš ráda a bude si myslet, že ji chceš vyměnit

led

Zjedenoduším Mapelovú odpoveď do ľudskej reči:
1 – ak sa lampička s adaptérom, alebo transformátorom vypne za transformátorom – adaptérom, tj. medzi transformátorom a žiarovkou, ten stále odoberá určitú (aj keď minimálnu) elektrickú energiu, na elektromere to hneď nezbadáte, ale do roka to narastie na pekných pár desiatok Watov
2 – ak sa vytiahne zo zásuvky, alebo vypne pred adaptérom – transformátorom, elektrický obvod je prerušený a lampička elektriku nežerie.
Lampičke, ako spotrebiču, je jedno, koľko zaplatíte za odber.