V kolika letech se může dítě začít učit plavat? (nemyslím kojenecké plavání)

Nejlepší odpověď
beer

Čím dříve, tím lépe a snadněji. Já prý uměl spolehlivě plavat už ve třech letech.

Další odpovědi
Ella

myslím, že když díte umí chodit a umí udržet pozornost, tak je schopné se naučit plavat tak mezi 2–3 rokem určitě :) Ale tak záleží na dítěti – já se naučila plavat až ve třinácti, do té doby jsem neměla potřebu umět to :)

baghira

Myslím, že to není omezeno věkem.

Tom20

Hoď ho do vody a uvidíš jestli plave;jestli splývá tak cca 2 hodiny a modrá,tak plavat asi neumí 🙂

pokazdejinak

pokud máte na mysli správně stylově, tak se doporučuje začít nejdříve ve 4 letech – ta koordinace je pohybově docela náročná

ale plácat čubičku a udržet se na hladině samozřejmě zvládnou i mladší děti – na tom je vlastně kojenecké „plavání“ založené… v kurzech potom děti přecházejí plynule na to opravdové plavání, ale opravdu až tak v 3,5 – 4 letech

Zdroj: zkušenost :)