V jakou hodinu se člověku nejlépe vstává?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

každému jinak. Lidi se dělí na sovy a skřivany - sovy (jako třeba já) rády pracují dlouho do noci, protože tehdy jim to nejvíc pálí a nehodlají prachsprostě prochrápat hodiny, kdy jsou s aktivitou a produktivitou na vrcholu, jen proto, že to tak dělá většina. Těm se vstává nejlépe třeba v deset (jako mně - pokud zrovna nemusím ráno do práce) nebo i v poledne (kdysi třeba W. Chruchill). Skřivani to mají opačně - ráno vstanou "se slepicemi", někteří i v pět, jiní v šest, sedm či osm, vyskočí z postele plni energie a nejvíc toho udělají právě v ranních hodinách.
Doplňuji:
*Churchill, překlep

Další odpovědi:

Zlatý

Tak to je individuální, spíš záleží na délce spánku, viz. ranní ptáčata verzus noční sovy. Spánkový cyklus trvá 90 min., který se neustále opakuje, takže sečlověk vyspí, když se probudí na konci cyklu, než když ho přeruší. Podle toho člověk, který spí 6 hodin v kuse se lépe vyspí než člověk, který spal deset hodin i přesto, že druhý spal delší dobu. Ale tak to neplatí pro takové případy, kdy člověk jede nespí tři dny v kuse, tak potom, když vytuhne, tak spí a spí....
Doplňuji:
Taky se říká, že nejhodnotnější spánek je předpůnocí.

Pokročilý

Nevím jak ostatním, ale mně v jakoukoliv, pokud tomu předchází cca 8 hodin spánku.

Zlatý

To je asi u každého jedince jiné. U mně je to v 9,35 ale málo kdy se mi to podaří.

Zlatý

Každému v jinou. Mně chvíli po začátku Zákruty.

Stříbrný

Na oběd:-)

Bronzový

me kolem 11h:-)

Stříbrný

Jsem taky sova a asi tuplovaná, protože klidně vydržím do rána vzhůru a pak bych prospala den, ale bohužel takhle to dělat nejde

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.