Screwy

V jakou hodinu se člověku nejlépe vstává?

Nejlepší odpověď
quentos

každému jinak. Lidi se dělí na sovy a skřivany – sovy (jako třeba já) rády pracují dlouho do noci, protože tehdy jim to nejvíc pálí a nehodlají prachsprostě prochrápat hodiny, kdy jsou s aktivitou a produktivitou na vrcholu, jen proto, že to tak dělá většina. Těm se vstává nejlépe třeba v deset (jako mně – pokud zrovna nemusím ráno do práce) nebo i v poledne (kdysi třeba W. Chruchill). Skřivani to mají opačně – ráno vstanou „se slepicemi“, někteří i v pět, jiní v šest, sedm či osm, vyskočí z postele plni energie a nejvíc toho udělají právě v ranních hodinách.
Doplňuji:
*Churchill, překlep

Další odpovědi
Lucijej

Tak to je individuální, spíš záleží na délce spánku, viz. ranní ptáčata verzus noční sovy. Spánkový cyklus trvá 90 min., který se neustále opakuje, takže sečlověk vyspí, když se probudí na konci cyklu, než když ho přeruší. Podle toho člověk, který spí 6 hodin v kuse se lépe vyspí než člověk, který spal deset hodin i přesto, že druhý spal delší dobu. Ale tak to neplatí pro takové případy, kdy člověk jede nespí tři dny v kuse, tak potom, když vytuhne, tak spí a spí…
Doplňuji:
Taky se říká, že nejhodnotnější spánek je předpůnocí.

RedC22

Nevím jak ostatním, ale mně v jakoukoliv, pokud tomu předchází cca 8 hodin spánku.

Drap

To je asi u každého jedince jiné. U mně je to v 9,35 ale málo kdy se mi to podaří.

Hlada

Každému v jinou. Mně chvíli po začátku Zákruty.

Rocker

Na oběd:-)

pizlicka

me kolem 11h:-)

pusinka50

Jsem taky sova a asi tuplovaná, protože klidně vydržím do rána vzhůru a pak bych prospala den, ale bohužel takhle to dělat nejde