Anonym*

V jakém čase mluvit ?

Ve škole máme na angličtinu mluvní cvičení. Máme tři minuty mluvit o nějaké věci, kterou přineseme, ukážeme a pak o ní budem povídat. Mělo by to tedy být v přítomném čase průběhovém ? Když je to popis něčeho ?

Odpovědi
Ametyst

V normálním přítomném čase, protože ty vlastnosti platí stále, nejen právě když se na předmět koukáš.

orwell

To záleží na tom, co tam přineseš. Pokud by to byla např. palečnice nebo španělská botička, bylo by vhodnější říci jak se používala, než jak se používá…