burek

Co se asi budou ptát na střední škole na pohovoru z češtiny?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jde opravdu o pohovor, jde o dotazy všeobecné. Podobná otázka
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-probihaji-prijmacky-na-stredni

Přijímací pohovory dělají některé školy místo přijímacích zkoušek. Našla jsem na jedné stránce otázky, které se mohou objevit. Když se nebojíte mluvit, přemýšlet, není to těžké.

  • Proč se hlásíš zrovna na tuto školu/obor?
  • Jak si představuješ své budoucí zaměstnání?
  • Jaký je tvůj průměr na vysvědčení z posledních tří pololetí? (1. a 2. pololetí osmého ročníku a 1. pololetí devátého ročníku)
  • Co očekáváš od této školy/oboru?
  • Jakým aktivitám se věnuješ ve volném čase?
  • Kolik volného času jsi schopná obětovat škole?
  • Na jaké úrovni a jakými jazyky mluvíš?
  • Hlásíš se i na jiné školy?
  • Jaké jsou tvé silné a slabé stránky?
  • Jaký je tvůj nejoblíbenější předmět ve škole a proč?
  • Kde se vidíš za 2, 5, 10 let?
  • Proč bychom měli vzít právě tebe?

--
Řada škol začíná písemné příjímací zkoušky rušit a místo nich si se svými budoucími studenty raději "pokecá“, nebo-li je pozve na příjímací pohovor. Pokud jsi výřečná a nedělá ti problém mluvit s cizími lidmi, jistě to pro tebe nebude žádná překážka. Přesto ale mysli na to, že tam budeš sama. Žádní rodiče ani kamarádi, kteří by ti v případě potřeby hodili záchranné lano. Není úplně od věci zjistit si dopředu, jak bude pohovor probíhat (zkus například web dané školy).

Další informace o přijímacím pohovoru v odkazu.

http://krasna­.nova.cz/clanek/le­ajennifer/pri­jimacky-trochu-jinak-zvladni-pohovor-na-jednicku.html

Další odpovědi
iviiik

Jaké si měla vysvědčení jestli rozumíš a jestli dokážeš mluvit spisovně a jaké jsi měla známky dobré nebo špatné