Geesha

Jak probihaji prijmačky na střední?

Na kolik škol se dají dělat příjmačky? Jak to probíhá? Jak probíhá ten pohovor? co dělat když mě nikam nevezmou? díky

Nejlepší odpověď
annas

Mám před sebou příloho MF Dnes, v níž jsou informace o výběrovém řízení.

Termín přijímacích zkoušek musí ředitel střední školy vyhlásit do 3l. ledna 2014. – proběhnou mezi 22. a 30. dubnem. Pokud se nebudete hlásit na školu, kde se dělají talentové zkoušky – ty jsou mnohem dřív.

Můžete se přihlásit na 2 školy,. Teprve když v prvním kole neuspějete ,můžete podat přihlášku na školu druhou. Jde většinou o školy, o něž je menší zájem.
Termíny přjímaček v dalších kolech na případná volná místa vyhlašují školy samy.

Jak vyplnit a podat přihlášku vám řeknou na ZŠ. Výsledky 1. kola zkoušek by měly být vyhlášeny do 3 dnů. Pokud se nedostanete, mohou se rodiče odvolat proti nepřijetí. Vyřídí KÚ do 30 dnů.

Další termín vypíší jen školy, které mají volná místa, protože je v prvním kole nenaplnily – byl o ně menší zájem.

Jiná situace je na soukromých školách.

Co střední škola, to jiný typ příjímacích zkoušek. Úplně tím nejznámějším typem jsou písemné příjímací zkoušky. Většinou jsou rozdělené na tři části – český jazyk, matematika a OSP (obecné studijní předpoklady). Může je připravit sama škola nebo se využívá testy Scio.

Přijímací pohovory dělají některé školy místo přijímacích zkoušek. Našla jsem na jedné stránce otázky, které se mohou objevit. Když se nebojíte mluvit, přemýšlet, není to těžké.

  • Proč se hlásíš zrovna na tuto školu/obor?
  • Jak si představuješ své budoucí zaměstnání?
  • Jaký je tvůj průměr na vysvědčení z posledních tří pololetí? (1. a 2. pololetí osmého ročníku a 1. pololetí devátého ročníku)
  • Co očekáváš od této školy/oboru?
  • Jakým aktivitám se věnuješ ve volném čase?
  • Kolik volného času jsi schopná obětovat škole?
  • Na jaké úrovni a jakými jazyky mluvíš?
  • Hlásíš se i na jiné školy?
  • Jaké jsou tvé silné a slabé stránky?
  • Jaký je tvůj nejoblíbenější předmět ve škole a proč?
  • Kde se vidíš za 2, 5, 10 let?
  • Proč bychom měli vzít právě tebe?

Další odpovědi
luckáá

Přihlášky si můžeš dát na dvě školy. A když by tě nikam nevzali tak buď dát odvolání nebo počkat na druhý kolo příjmaček.