Kuro

Mám deprese, už nevím, jak dál. Poradíte?

Dobrý den, už nevím, co s životem, nic mě nebaví a všechno mě naštve natolik, že bych byla schopna rozmlátit celý dům, či i někoho (bohužel) utrápit k smrti. Od roku 2013 mám deprese (uvědomila jsem si, že život je bezvýznamný a tyhle kecy okolo). Něco přes 2 měsíce jsem brala antidepresiva, s kterými jsem už skončila.
Kvůli agresivitě nemůžu několik hodin usnout, jednou brečím a jednou mám pocit, že bych potřebovala exorcistu. No skutečně.
Všechno mě lehce otráví a lehce se vzdávám. Taky nejsem k ničemu motivovaná, nikdy ničeho nedosáhnu.
Vrací se mi sebevražedné myšlenky. Nevidím žádný smysl své existence a tím pádem bude i smrt zbytečná.

Nevím, co s tím, jestli je zase potřeba psycholog/chiatr.
Také nevím, co čekat od vás, no alespoň se díky napsání tohoto cítím o něco lépe.

♦Díky moc všem za odpovědi, agresivní nálady už nemám, převládá hlavně ta zoufalost, beznaděj atd.
Dalším problémem je, že je mi pod 18, takže nevím či bych mohla k psychologovi či psychiatrovi bez rodiče (a aniž by to věděli). Navíc psychiatrička se mi zdála, že ji nic nezajímá a vše ji otravuje. Mámě nemám sílu to říct, nevím proč, prostě to nejde. Připadá mi to trapné, vím, že by pro mě udělali všechno a tak nechci aby mě viděli takhle bezdůvodně smutnou.
Ano, s AD jsem přestala sama (snižovala jsem pomalu samozřejmě množství), protože jsem si připadala zase moc bezcitná, nevnímavá, což je asi úkolem AD, a nelíbí se mi, že asi jediným možným řešením jsou prášky. Jednoduše, připadá mi, že jsem se narodila do špatného světa, či se cítím, že jsem uvízla v minulosti, že všichni mí milovaní jsou dávno někde jinde. Nevím proč, o nikoho jsem nikdy nepřišla, pokud vím

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud jsi přestala brát předepsaná antidepresiva bez souhlasu lékaře, byla to vážná chyba. Při náhlém vysazení bývají následky hrozné a dostala ses do stavu horšího, než před zahájením léčby. Věř mi, zažil jsem to na vlastní kůži. Okamžitě mazej ke svému lékaři, který ti ty prášky předepsal!

Další odpovědi
marci1

Doba užívání antidepresiv se mi zdá nedostatečná. Je nutné je užívat delší dobu, v některých případech již trvale. Co nejdříve navštiv lékaře, který ti antidepresiva předepsal, zase ti je předepíše. V tvém stavu je to nutnost. 🙂

arachis

Nevím jaké léky jste dostala. Ale je pravidlem, že začínají působit až po 3 měsících a někdy i déle. Já je brala rok. Také jsem zažívala něco podobného, ale ne vzteky, spíše bezmocnost a beznaděj. Pomohla mi změna v práci a pořídila jsem si přírodní antidepresivum-kočku. Už mám 3 a dokonce malou fenečku. A i když mě se*e, kde co, děti,manžel, i v práci problémy, už to není tak hrozné a rychleji to vyšumí. Pro začátek doporučuji půjčit si knihu Miluj svůj život. A držím palce.

Mika.0.1.

Sportuj a sportuj.
Sportováním si vyplavuješ do těla hormony štěstí tzv. přírodní endorfiny, který vyvolávají dobrou náladu.
Ale pokud tě nemotivuj, tak je opravdu lepší zajít k psychiatrovi. A neboj se, není to nic špatného nemusíš se bát, či stydět. V dnešní době je to prostě normální.

klumprt

No co čekat od nás? To spíš fakt jít k tomu psychiatrovi.

suaeda

Především navštívit lékaře a nechat se znovu vyšetřit. Předepsané léky a pokyny lékaře dodržovat.
Jinak mimo to doporučuji nějakou činnost, která zabaví (např. ruční práce) a také nějakou fyzickou aktivitu (např. procházky po přírodě). Obojí vás musí bavit tak aby jste se do toho nenutila.
Moje bábrle měla jednu pravdu. Fyzická práce likviduje tělo, ale léčí duši.

Nuk nuk

Tohle by opravdu chtělo návštěvu psychiatra. Léčba opravdu nebyla asi dostatečná.

kelley

Dva měsíce AD? To je zatraceně málo… Jo, šup k psychiatrovi.

Dismas

Já jsem na tom byl dost podobně na konci loňských prázdnin, pomohlo to, že začal školní rok a já už neměl tolik času myslet na to, jak můj život stojí za prd a navíc jsem prohloubil víru v Boha a začal provozovat každodenní modlitbu růžence, což člověka taky přivede na jiné myšlenky.

postcd

Konzultovat s odborníkem, to je ten psycholog/psychi­atr.
Pak najít alespoň 3 činnosti, které nevyvolávají nedobré myšlenky a které spíše uklidňují a nebo jsou dokonce příjemné. Pak ty činnosti provozovat, chodit na nákupy, učit se uvařit něco dobrého, usilovat o nějaké zaměstnání a vědět že jsem schopný/á být užitečný tomu zaměstnavateli.

anonym

Deprese má úplně každý člověk. Tyhle lidi, co si hrozně stěžují na to, jak mají těžký život fakt zbožňuju… Já měl deprese celé dětství, mám je i teď, a stěžuji si? Pokud bys byla chytrá, tak by sis sama poradila a neřešila to tady na odpovedi.cz, kde ti s tím stejně nikdo neporadí. K psychiatrovi nechoď za žádnou cenu. Musíš si to vyřešit sama, buď soběstačná a neřeš hovadiny. Najdi si svůj životní cíl, a drž se ho, jedině tak budeš šťastná. Vážně, jen se nad tím trochu zamysli a pomalu to přestaneš vnímat… Jestli ti ani tohle nepomůže, tak jsi hrozně slabej člověk, kterej si to klidně hodit může. Peace! :)

Dochy

fgh: Víš kulový o tom co jsou to deprese jinak bys nemohl napsat to cos napsal. Jo je tu spousta lidí co má blbou náladu. Je to hrozný, někdy se kvůli tomu vyhlašují i mimořádné volby. Ale to nejsou deprese.

Kepler

Úkolem AD není aby ses stala otupělá a bezcitná. Měly by tě spíš ochránit před nebezpečným jednáním. Asi nejlepší terapie by měla být změna prostředí. Třeba utéct na vesnici, nebo do lesa. Páni, nic lepšího mě nikdy nepotkalo!