Kokyna

Ublížení na zdraví 2

Dobře, odpověděli jste mi zde, že se amnestie ublížení na zdravý netýká ani zkrácení trestu. Pak tedy dost dobře nechápu proč? je můj přítel znovu 8. ledna pozván k Okresnímu soudu v Děčíně, když už ho má za sebou a taktéž Krajský soud V UnL A měl už dávno nastoupit do výkonu trestu a opětovaně si ho pozvali k soudu v téže věci????????????

Odpovědi
standaQ

Tak to nechápu ani já 🙂

Ale jsem si jist, že trestný čin
„Ublížení na zdraví“, který je označen jako § 221 podle starého zákona a jako § 146 podle nového zákona, rozhodně nemá podle nového zákona snížené trestní sazby, spíše naopak !

Takže důvodem pro pozvání k soudu mohou být jiné skutečnosti, např. že současně s tímto trestným činem byl obžalován i z jiného trestného činu (který je rušen), nebo důvodem je odvolání některého z účastníků řízení atd. atd.