Jaký trest mi hrozí, pokud jsem viník dopravní nehody?

Projela jsem křižovatkou, kde se změnila na semaforu oranžová na červenou barvu. Nabourala jsem odbočující auto. Nabouraná řidička má otřes mozku a leží na pozorování v nemocnici. Jela v autě sama, já s nezletilými dětmi, všichni jsme bez zranění. Nebyla jsem pod vlivem alkoholu a jela jsem 50km/hod. Odhadovaná škoda je 120 000 Kč. Prosím, můžete mi prozradit, jaký trestný čin mi hrozí?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

K výletníkovi ještě doplním, že také bude záležet na délce pracovní neschopnosti poškozené. Od této doby se bude odvíjet druh případného tr. stíhání jakož i trestu.

Další odpovědi
Lotty

Tohle je ublížení na zdraví. Za tohle by ti mohl hrozit i pobyt ve vězení. Projela jsi křižovatkou téměř na červenou. Jak bys tedy mohla dokázat, že jsi jela opravdu padesátikilome­trovou rychlostí? Poradím ti, raději si v tomto případě sežeň právníka. S dobrým bys mohla vyváznout na jeden rok s podmínkou a s odškodným na zdraví. V tomhle případě ublíženou stranu nebude zajímat, jestli máš děti nebo ne, budou vidět chybu v tobě a budou se snažit u soudu potopit tebe.Takže nakonec si můžeš posedět ve vězení i déle než rok.

ReHu

Také jsem projela na oranžovou, v záznamu mám, že už byla červená. Dostala jsem pokutu, ale to ještě nebyly body.
Pro jistotu bych se obrátila na právníka. Myslím, že vězení nehrozí, ale může ti pomoci.
Také mě napadlo, že např. i druhá strana mohla vyjet už na oranžovou (je to celkem běžný jev) a tudíž by nemusela být vina jen a pouze na vás. Vždyť mohla klidně nabořit i ona vás. Jsou nějací svědkové?
Zkus se podívat a kontaktovat DaS. Zabývají se právní ochranou všeho druhu.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm

Výletník8

Nejpřísnější, co přichází v úvahu, je již zmiňovaný jeden rok:

§ 148

Ublížení na zdraví z nedbalosti

(1) Kdo jinému z nedbalosti ublíží na zdraví tím, že poruší důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

V praxi se Vámi popsaný případ bude hodnotit spíš jako přestupek, pokud se Vám podaří dohodnout s poškozenou o mimosoudním vyrovnání, kromě onoho vyrovnání Vás to může stát pár tisíc na pokutě a nějaké připsané body. Blíže se to z Vašeho popisu říci nedá, od toho jsou vyšetřovatelé.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/40/2009/148