kiiwii

Premeni se podminka v nepodmineny strest?

Dobrý den, chci se zeptat, když nekdo dostal podmínku za tezke ublizeni na zdravi, naslednebyl amnestovan a letos dostal dalsi pominku za ublizeni na zdravi a vytrznictvi a tuto podminku porusil precinem vytrznictvi jak to bude dal? Bude mu podminka premenena na nepodmineny trest? Dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
zzzzz

První podmínka je amnestovaná. S tou se už nic nestane, jako by nikdy nebyla.
Druhá podmínka, se promění na trest nepodmíněný, pokud došlo k přečinu v době pravomocné podmínky. To znamená, pokud to výtržnictví spáchá v době, kdy rozsudek o podmínce nabyl právní moci.

Další odpovědi
anonym

Nějaký nepoučitelný šikulka, co?
Rozsudek je jasný: trest odnětí svobody na … měsíců s podmínkou na (např. 2 roky). Ta podmínka tam není pro nic za nic. Když někdo soustavně porušuje zákony, tak nezbývá než použít trvrdý trestní postih.
Ano, dotyčný si odsedí trest, který má v původním rozsudku uvedený.

led

Druhá podmienka sa ruší, tj zmení v ostrý trest, pri každom čine proti zákonu v dobe, pre ktorú podmienka platí. Aj napríklad cestovanie v autobuse ako „čierny pasažier“