Workys

Je vše u nás v podniku v pořádku podle popisu v otázce?

Dobrý den, pracuji na turnus, 8h všední dny, 12 víkendy. Všední dny když vezmu dovolenou zaplatí mi 8h víkendy ale též 8h o svátcích si musím vzít dovolenou když nechci do práce. Když vychází svátek na všední den a mám zrovna volno, proplati mi ho. Na druhou stranu když je svátek o víkendu tak ne. V jiných firmách mají 5 týdnu dovolené a nemusí o svátcích do práce i když též dělají noční denní 12tky a nepřetržitý provoz.. Je vše u nás v pořádku? Díky

--
Původní neotázka
Turnus dovolená

Odpovědi
autacek

Jaké sis zvolil zaměstnání, resp. poslance, tak to máš. Jedni musí dělat i ve svátek, jiní ne, nepíšeš obor kde děláš, atd.

Já bych navrhoval aby byla placená dovolená rozšířena na 6 měsíců a ve svátek, sobotu a neděli by se numuselo dělat vůbec. A že prasata či krávy pochcípaj bych taky neřešil, však se můžou nažrat předem a klidně se válet v hovnech, atd.

Drap

Ano, je to v pořádku. Pokud ti to nevyhovuje, najdi si jiné zaměstnání.

ivzez

Uvádíte málo informací, nelze posoudit,
jestli tam může být něco v nepořádku.
(Na první pohled to vypadá v pořádku.)

Podle zákoníku práce určuje směnnost, pracovní dobu, její začátek
i konec, délku i rozvrh určuje zaměstnavatel (= nemůžete srovnávat
provoz u svého zaměstnavatele s provozem u jiného).

Nechcete-li pracovat v den, na který máte naplánovánu
pracovní směnu, musíte si vzít dovolenou (to je všude).