Avatar uživatele
Registrovaný

"turnus" či "turnusová směna"

Dobrý den, na poradě nám bylo zaměstnavatelem sděleno, že Zákoník práce pojem "turnus" či "turnusová směna" nezná. Je prý jen termín "nerovnoměrně rozvržená pracovní doba". Opravdu není pojem "turnus" v pracovním právu znám?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud pod pojem "pracovní právo" zahrneme Zákoník práce, tak zde se tento výraz TURNUSOVÁ SMĚNA skutečně nevyskytuje.

Na druhou stranu jsem téměř přesvědčen, že pojem "nerovnomerně rozvržení pracovní doby" (§ 82 a následující Zákoníku práce) váš problém spolehlivě vyřeší.

Jde ´jen´ o to, abyste velmi dobře popsali vaší turnusovou směnu s odvoláním na zmiňovaná ustanovení zákoníku práce.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast4h2.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.