Trvalé bydliště dítěte

Mám dotaz ohledně trvalého bydliště dítěte. Já osobně mám trvalý pobyt u otce (Chomutovsko) a přítel rovněž u rodičů (Lounsko),ale v současné době bydlíme v podnájmu. Vesnice kde mám trvalé bydliště spadá pod tuto vesnici kde bydlíme v podnájmu,tudíž mi bylo řečeno,že si měnit trvalé bydliště nemusím. Ale nyní se nám narodila dcera a já mám zmatek v tom jaké trvalé bydliště u ní uvádět. V porodnici mi do očkovacího průkazu napsaly stejné trvalé bydliště jako mám já,ale obvodní dr.do registrace napsala adresu současnou v podnájmu…Jak to tedy je???

Nejlepší odpověď
standa

V případě dcery uvádějte bydliště (a je jedno zda se jedná o podnájem) to, kde právě bydlíte s dcerou a otcem dítěte.

Je úplně jedno, že vy a otec dítěte máte v občanském průkazu jiné adresy. To je jiné téma.

Změna adresy v občanském průkazu:

  • doporučuji (ale není to nezbytné), abyste se stavili na úřadě s občanským průkazem, nájemní smlouvou *) a zažádali si o zaevidování vaší stávající adresy jako adresy trvalého pobytu do občanského průkazu

*) s největší pravděpodobností budete potřebovat i úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.

poznámka:

Místem trvalého pobytu (bydliště) se rozumí dle zákona o evidenci obyvatel (č. 133/2000 Sb.) adresa pobytu občana v České republice, kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Slouží čistě evidenčním účelům. Proto z toho, že osoba má někde trvalé bydliště, nelze vyvozovat žádný právní vztah k bytu. To, že má někdo někde trvalé bydliště neznamená, že má právo k užívání bytu, nebo že by mohl s bytem disponovat.

Další odpovědi
Nuk nuk

Dítě má automaticky trvalé bydliště podle matky, proto Vám v porodnici uveli do očkovacího průkazu to Vaše. Trvalé bydliště dítěte můžete ale samozřejmě změnit.

panenka

pokud jsi jen podnájmu skusila bych si s potvrzením domácího že souhlasí nebo v tomto podnájmu budete bydlet dlouhodoběji zajít na obecní úřad kde by jsis nahlásila přechodný pobyt s tím že pokud nevznikne nějaký problem že by vám byla ukončena smlouva necháli by jste si vše na tuto adresu posílat.i my jsme to tak měli trvále bydliště jinde a přechodně jsme bydleli v podnájmu.na úředě nám vystavili doklad o přechodném bydlišti kde jsme bydleli než jsme si koupili domeček