Trvalé bydliště dítěte

Mám dotaz ohledně trvalého bydliště dítěte. Já osobně mám trvalý pobyt u otce (Chomutovsko) a přítel rovněž u rodičů (Lounsko),ale v současné době bydlíme v podnájmu. Vesnice kde mám trvalé bydliště spadá pod tuto vesnici kde bydlíme v podnájmu,tudíž mi bylo řečeno,že si měnit trvalé bydliště nemusím. Ale nyní se nám narodila dcera a já mám zmatek v tom jaké trvalé bydliště u ní uvádět. V porodnici mi do očkovacího průkazu napsaly stejné trvalé bydliště jako mám já,ale obvodní dr.do registrace napsala adresu současnou v podnájmu...Jak to tedy je???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V případě dcery uvádějte bydliště (a je jedno zda se jedná o podnájem) to, kde právě bydlíte s dcerou a otcem dítěte.

Je úplně jedno, že vy a otec dítěte máte v občanském průkazu jiné adresy. To je jiné téma.

Změna adresy v občanském průkazu:
- doporučuji (ale není to nezbytné), abyste se stavili na úřadě s občanským průkazem, nájemní smlouvou *) a zažádali si o zaevidování vaší stávající adresy jako adresy trvalého pobytu do občanského průkazu

*) s největší pravděpodobností budete potřebovat i úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.

--------

poznámka:

Místem trvalého pobytu (bydliště) se rozumí dle zákona o evidenci obyvatel (č. 133/2000 Sb.) adresa pobytu občana v České republice, kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Slouží čistě evidenčním účelům. Proto z toho, že osoba má někde trvalé bydliště, nelze vyvozovat žádný právní vztah k bytu. To, že má někdo někde trvalé bydliště neznamená, že má právo k užívání bytu, nebo že by mohl s bytem disponovat.

Další odpovědi:

Stříbrný

Dítě má automaticky trvalé bydliště podle matky, proto Vám v porodnici uveli do očkovacího průkazu to Vaše. Trvalé bydliště dítěte můžete ale samozřejmě změnit.

Zlatý

pokud jsi jen podnájmu skusila bych si s potvrzením domácího že souhlasí nebo v tomto podnájmu budete bydlet dlouhodoběji zajít na obecní úřad kde by jsis nahlásila přechodný pobyt s tím že pokud nevznikne nějaký problem že by vám byla ukončena smlouva necháli by jste si vše na tuto adresu posílat.i my jsme to tak měli trvále bydliště jinde a přechodně jsme bydleli v podnájmu.na úředě nám vystavili doklad o přechodném bydlišti kde jsme bydleli než jsme si koupili domeček

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.