Jak zažadat o přechodny pobyt?

jak mam zažadat o přechodný pobyt? jsem v podnajmu už skoro 3 roky a když jsem majitelce řekla že bych chtela zažadat na cizinecke policii o přechodny pobyt a budu podtřebovat najemni smlouvu řekla že se boji a že mi ji neda. jsem slovenka ale planuji tady zustat. co mam udelat? muzu uvest adresu prechodneho bydliste i bez toho aby ona o tom vedela?nebo jak mam postupovat? dekuji za odpoved Michaela

Nejlepší odpověď
alexandra

V dnešní době už neexistuje žádný přechodný pobyt.
Takže ho ani nemáte kde uvádět.Jedině až Vám někdo dobrovolně poskytne trvalý pobyt,nebo až si koupíte svůj byt.Jinak všude uvádíte svůj trvalý pobyt na Slovensku a u nás jenom korespondenční adresu,aby Vám měla kde chodit pošta.A tu můžete uvádět i bez souhlasu majitele.

Další odpovědi
ReHu

Přechodný pobyt se již nikde neeviduje.
Uvádí se pouze trvalý pobyt a doručovací (korespondenční) adresa.
Pokud vám nechce dát nájemní smlouvu, asi se budete muset mrknout po jiném, oficiálním, bydlení. Nikdo totiž nechce hlásit nájemníka, aby nemusel z příjmu platit.