Avatar uživatele
Kopta

To opravdu není žádná šance, aby byl výkon větší nebo stejný jako příkon?

Doplňuji:
Výkon je vždy menší než příkon. Kdyby byl výkon větší nebo stejný vzniklo by tkz. Perpetum mobile. Když se bavíme o výkonu a příkonu jde o učivo fyziky a jedná se o účinnost. Ptám se, jestli je alespoň 1% šance, že třeba moji vnuci zažijí fukční Perpetum mobile. Je alespoň 1% šance, že by fungovalo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Kopta

Zajímavá 0 před 4219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Např. motory Perendev. Principů, kde se využívá jiná energie, než ta, kterou umíme pojmenovat je víc. Komu se to doma točí se s tím pochopitelně nechlubí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

No Einstein by určitě něco dokázal vymyslet.

Možná za absolutní nuly 0K = –273,16 °C kdy mě nění některé fyzikální zákony, protože ustává „pohyb atomů/molekul“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Moc hezká otázka. Jenom nechápu, „co tím chtěl básník říci“.
Doplňuji:
I když miluji literaturu sci-fi (technickou), nemyslím si, že by tu šanci měli. Ale kdo ví. Když jsem v roce 1955 četl knihu „Ze země na měsíc“ od J. Werna, tak mi také rodiče říkali, „jak můžeš číst takové neproveditelné hlouposti a vyhazovat za ně peníze“. A,ejhle.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Prosím o návod jak to dokázat. V reálu bych to převedl do nákupu 1kg cukru a doma budu mít v tašce 2kg. A co třeba taková basa piv. Prosím prosím o návod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

větší si nedovedu představit, možná tak na chvíli, protože tušímže newton podal „zákon zachování energie“ a v tomto případě by musel brát ještě energii ze sebe (ochlazovat se). Možná tak ve vzduchoprázdnu bys něco hodně chytře vykonstruovaného rozjel na 100% příkonu, ale nesmělo by to vytvářet naprosto žádné teplo
Doplňuji:
tak mě ještě napadá, co kdybychom jsme se dostali do neskutečných teplot? 15 mil. stupňů na slunci by mohlo stačit, k tomu připojit blízko slunce černou díru, tudíž by se slunce vcucávalo do černé díry a přicházelo o hmotnost, poté by nastala obrovská exploze, která by zničila galaxii, ale teoreticky by na místě slunce vznikl okruh, kde neni žádná gravitace, vakuum a naprostý žár, tudíž by důmyslně provedený stroj byl natolik žhavý, že by nemohl produkovat do sebe teplo a kolem by také nemohl (vakuum), ale toto by asi bylo moc těžké na provedení :)

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sdesigner

no…keby sa podarilo odstranit zahrievanie…je tu este trenie…potom odpor vzduchu pri pohyblivych suciastach, absorbcia energie v pruznych materialoch…at­d…staci ze jedna s tych veci vykazuje hodnoty a ucinnost sa casom znizi natolko ze sa stroj zastavi…podla mna to mozne nebude…terajsi trend je skor vyuzivanie lacnych zdrojov anergie a to je dobra cesta…a este nieco..na vyuzitelne perpetum mobile potrebujes viac ako 100 percent…lebo 100 percentna ucinnost mi logicky vravi ze to bude stacit na samotnu funkciu zariadenia a kazde percento navyse sa da potom vyuzit na nejaku pracu…fyzikalne zakony neobides..mozes ich len vyuzivat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Ne, nezažijí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek