Kopta

To opravdu není žádná šance, aby byl výkon větší nebo stejný jako příkon?

Doplňuji:
Výkon je vždy menší než příkon. Kdyby byl výkon větší nebo stejný vzniklo by tkz. Perpetum mobile. Když se bavíme o výkonu a příkonu jde o učivo fyziky a jedná se o účinnost. Ptám se, jestli je alespoň 1% šance, že třeba moji vnuci zažijí fukční Perpetum mobile. Je alespoň 1% šance, že by fungovalo?

Nejlepší odpověď
Hlada

Např. motory Perendev. Principů, kde se využívá jiná energie, než ta, kterou umíme pojmenovat je víc. Komu se to doma točí se s tím pochopitelně nechlubí.

Další odpovědi
Michal Kole

No Einstein by určitě něco dokázal vymyslet.

Možná za absolutní nuly 0K = –273,16 °C kdy mě nění některé fyzikální zákony, protože ustává „pohyb atomů/molekul“

tom004

Moc hezká otázka. Jenom nechápu, „co tím chtěl básník říci“.
Doplňuji:
I když miluji literaturu sci-fi (technickou), nemyslím si, že by tu šanci měli. Ale kdo ví. Když jsem v roce 1955 četl knihu „Ze země na měsíc“ od J. Werna, tak mi také rodiče říkali, „jak můžeš číst takové neproveditelné hlouposti a vyhazovat za ně peníze“. A,ejhle.

Mapel

Prosím o návod jak to dokázat. V reálu bych to převedl do nákupu 1kg cukru a doma budu mít v tašce 2kg. A co třeba taková basa piv. Prosím prosím o návod.

huxa

větší si nedovedu představit, možná tak na chvíli, protože tušímže newton podal „zákon zachování energie“ a v tomto případě by musel brát ještě energii ze sebe (ochlazovat se). Možná tak ve vzduchoprázdnu bys něco hodně chytře vykonstruovaného rozjel na 100% příkonu, ale nesmělo by to vytvářet naprosto žádné teplo
Doplňuji:
tak mě ještě napadá, co kdybychom jsme se dostali do neskutečných teplot? 15 mil. stupňů na slunci by mohlo stačit, k tomu připojit blízko slunce černou díru, tudíž by se slunce vcucávalo do černé díry a přicházelo o hmotnost, poté by nastala obrovská exploze, která by zničila galaxii, ale teoreticky by na místě slunce vznikl okruh, kde neni žádná gravitace, vakuum a naprostý žár, tudíž by důmyslně provedený stroj byl natolik žhavý, že by nemohl produkovat do sebe teplo a kolem by také nemohl (vakuum), ale toto by asi bylo moc těžké na provedení :)

sdesigner

no…keby sa podarilo odstranit zahrievanie…je tu este trenie…potom odpor vzduchu pri pohyblivych suciastach, absorbcia energie v pruznych materialoch…at­d…staci ze jedna s tych veci vykazuje hodnoty a ucinnost sa casom znizi natolko ze sa stroj zastavi…podla mna to mozne nebude…terajsi trend je skor vyuzivanie lacnych zdrojov anergie a to je dobra cesta…a este nieco..na vyuzitelne perpetum mobile potrebujes viac ako 100 percent…lebo 100 percentna ucinnost mi logicky vravi ze to bude stacit na samotnu funkciu zariadenia a kazde percento navyse sa da potom vyuzit na nejaku pracu…fyzikalne zakony neobides..mozes ich len vyuzivat

Conchus

Ne, nezažijí