peterd108

Jak odstranit absolutní hodnotu?

Nevím, jak odstranit absolutní hodnotu čísla např. |1 – odmocnina ze 3| nebo |2 – odmocnina ze 3|. Může mi to prosím někdo vysvětlit? Hledal jsem pomoc na internetu, ale nikde jsem to nenašel. Děkuji

Odpovědi
mosoj

No já jsem 55 let ze školy, ale nejdříve je třeba vědět co je to absolutní hodnota.
Pokud to budeš vědět půjde to samo. Absolutní hodnota je vždy kladné číslo.
Takže u záporného čísla vynásobíš –1 a kladný výsledek necháš být, nebo vynásobíš +1.

Lamalam

Co na tom chceš počítat? Absolutní hodnota je VŽDY číslo nezáporné.

Alesh

Úplně nevím, jestli je na to nějaký školně vyučovaný mechanismus, ale v podstatě je to jednoduché. Jak je definována absolutní hodnota? Zjednodušeně řečeno u kladných čísel a nuly vrací totéž, čili stejné kladné číslo nebo nulu u záporných zmizí mínus např. |-3| = 3. Tedy vezmeš ty výrazy a určíš, zda ten vnitřek té absolutní hodnoty je kladný nebo záporný. Zároveň tu absolutní hodnotu vnímáš jako závorky. Pokud je kladné, necháš to jen jako závorky, pokud záporné, musíš to vynásobit celé –1. Př.

5–2 … uvnitř je kladné číslo čili = (5–2) = 3
2–5 … uvnitř je záporné číslo čili = -(2–5)= -(-3) nebo +(-2+5) = 3

metro

Tohle nepatří do fyziky!