akvidzerp

Taky vám přijde,že v rádiu hrajou pořád ty stejný písničky?

Někdy to je skoro otravný když slyšíte písničku třeba do dvou hodin třikrát,pak jsou písničky na přání a někdo si to nechá zas zahrát:)a ještě když se vám ten song nelíbí,to už bych zabíjel:)…Vám to nevadí?
Doplňuji:
Já vim že je to o penězích,nic se s tim nenadělá to taky vim.Jenom sem chtěl zjistit jestli vám to někdy vadí jako mně…Ale je to hlavně o tom že v ČR asi nejvíc lidí poslouchá pop kterej tam hrajou.(kterej zrovna dvakrát nemusim)

Nejlepší odpověď
anonym

Není to jen o penězích.Pra­covala jsem nějakou dobu v soukromém radiu,taková radia živí hlavně reklama.Výběr hudby je věcí dramaturga,řazení jednotlivých položek na play listech vybírá často počítač,také záleží na žánrovém zaměření rádia a kapacity archivu.Z každé zahrané písničky se platí poplatek na OSA a ta pak vyplácí poměrnou část autorům a interpretům.Z je­jich strany se odvíjí samozřejmě určitý tlak aby jejich věci byly hrány co nejčastěji a tady je to o penězích.Já osobně poslouchám Radio Beat,jsem celkem spokojená,protože každý redaktor si zároveň koriguje náplň svého vysílacího času.Jeden čas mi šlo blbě naladit,tak jsem chytala RockRádio a po týdnu jsem myslela,že se zblázním.Předem jsem věděla řazení skladeb za sebou,minimální archiv,prostě hrůza!…:D

Další odpovědi
briketka10

záleží také hodně na tom, jaké posloucháš rádio :DD
já mám ráda Beat, jinak si pouštím hodně ze satelitu tam jich mám nejmíň 450..

hanulka11

tak to neposlouchej – někdy je dobré rádio i vypnout a třeba se nechat unést myšlenkama na něco pěkného

ano máš pravdu předevčírem jsem to říkala manželovi ,že na Blaníku je to denně to samé ,už víš která písnička bude následovat …no dokud mají posluchače …tak je to uživí

Ella

jak už tady kolegové píšou, je to o penězích. Myslím, že je to tak, že po hodině může rádio hrát znovu tu samou písničku, asi to závisí taky na OSA…
Občas mi to vadí, když poslouchám rádio dlouho v kuse, ale jinak ne – občas mě dostanou nějaké písničky, které jsem třeba roky neslyšela :)

Písničky na přání jsou kapitolou samy o sobě… jestli ještě jednou zahrajou Šrouby a matice, tak asi to rádio třísknu :/

Většinou se ty písničky dají přetrpět, i když je zrovna člověk nemusí… měla jsem období poslouchat rádio, když jsem šla spát a probouzet se s hudbou v uších a nejvíc jsem nesnášela „techno hodinku“… to jsem s mp3 třískla o zem, protože to nebylo k poslouchání… ani se nedalo rozeznat, kdy začala a jestli vůbec nová „písnička“… ale každý máme vlastní styl, který posloucháme, že ? :)

anonym

Doma posloucham pouze internetové stanice a na těch které mam rád se skladby neopakují a hlavně, neexistuje na nich žádná reklama.
Doplňuji:
Můžeš zkusit aplikaci Screamer, kde máš přednastavené stovky stanic, stačí si vybrat podle žánru, země původu atd. Je tam také možnost nahrávání.
http://www.slu­necnice.cz/sw/scre­amer-radio/

Damiana

Princip dobře vysvětlila Bohemica. Pracovala jsem ve známých celostátních hudebních rádiích a můžu potvrdit, že je to otrava nejen pro posluchače, ale ještě větší pro moderátora (DJ). Písničky nasazené v play listu v tzv. A rotaci jsou peklo. Slyšíte se opravdu dnes a denně tolikrát za sebou, že i když se vám zpočátku líbí, po týdnu nenávidíte je i jejich interpreta! A ještě o nich máte mluvit s nadšením.
V nasazování hitů jde hlavně o spolupráci hudebních vydavatelství s daným rádiem, propagaci umělce k nové desce nebo jeho turné, apod. Vždy to bývá stěžejní „singlovka“, hit daného CD. Postupně se písnička přesouvá do B, C rotace atd., ale v éteru „straší“ dost dlouho. Často se také nahrazuje dalším potenciálním hitem, dokud je publikum po interpretovi lačné (jestli ale druhý hit vůbec má).
Základním principem komerčních rádií jsou vlastně 50. léta v Americe, kdy právě díky rozmachu těchto stanic vznikla spousta hitů, ale také se zrodilo hodně, dodnes zajímavých a hraných interpetů.

Drap

A i kdyby vadilo, co s tím chceš dělat. Radio si hraje co chce. Kromě toho je jistě vázáno jistými závazky. Všechno je o penězích.

verunka483

Ano!
Na Evropě 2 jsem jednou slyšela písničku, která se mi moc líbila, ale hrajou ji pořád a pomalu se mi přestávala líbit, protože jsem ji slýchala furt… Teď jsem na ni už vyloženě alergická. ;)