Frajirek2000

Taky nesnášíte Šlágr?

Taky tu televizi psychicky a fyzicky nezvládáte? Taky to u vás hraje od rána do večera? -_-

Nejlepší odpověď
mosoj

Samotného mně až překvapilo že se zde o tom ještě někdo nezmínil. Nicméně to něco vypovídá o věkovém průměru zde převládajícím a z toho vyplývající hodnotě tohoto serveru.

Šlágr poslouchám a velmi rád. Pro mně je to balzám na duši. Někdy se ani nic jiného poslouchat nedá !!!!
Peterka udělal počin za který by měl být vyznamenaný !!! Byť začínal téměř z ničeho v současné době má již vyhráno a nebude to dlouho trvat a bude mít sledovanost jako žádná jiná stanice TV. Jediný kdo ho podržel byli Slováci a Moraváci ( halt nejsou takový lezdoprdelisti jako Češi) V současné době přebírá vysílání Šlágru další celoplošná TV na Slovensku. A nebude to dlouho trvat a přidají se další zahraniční stanice, čímž se rozšíří i repertuár. Odlišnost této televize je v tom že nechce být „profesionální“ a to je dobře a je to vynikající nápad. Jediný Peterka udělal v tomto státě něco pro starší ale nejenom starší populaci !!

Jo a jestli nezvládáš psychicky to že někomu se líbí jiná hudba než tobě, jdi se léčit. Nebo to budeš mít v životě hódně těžké.
Doplňuji:
Plně se ztotožňuji se SickBreed.

Další odpovědi
SickBreed

Naprosto tu televizi obdivuji. Vlastně je to definice geniálního podnikatelského záměru. Amatérské tragické skupiny, studia točené doma nebo v knajpě videokamerou a přesto totální ryto. Nově tam už kupují reklamní prostor i obří společnosti (automobilky atd…). Sledovanost nad úrovní nováckých vedlejších kanálů…prostě strašně, strašně povedenej projekt. Hodně muzikynulovym nákladem.

zelezo1983

Prosimte rekni mi co je na tom tak strasneho, kolikrat tam hraji hezky. Esli ti to vadi tak si kup spunty do usi!!

ponovotny

Mi trochu přijde, žes na streamu nasál „co si máš myslet“ a proložil jsi to svými psychickými a fyzickými stavy. Pokud se šlágr někomu líbí, tak mě to nepohoršuje. Osobně je mi líto těch, kteří si nechávají diktovat co je správné aby poslouchali. Úplně nejvíc je mi líto chudáků, kteří si vymývají mozek rapem a mají u toho pocit, že sedí na moudrosti světa. Vypadají u toho dost zoufale a neznám ani jsem neslyšel o jediném posluchači rapu, který by tu moudrost z „muziky“ dokázali nějak zužitkovat (když tedy pominu, že rozumný užitek jsou stovky přátel na fb). Zatím však i tuhle exotiku zvládám uspokojivě-dík za optání.

iceT

Jéžiš,když se ti to nelíbí,tak si přepni na jinej kanál?

huxa

Šlágr je cajk, daleko lepší než Nova, nebo Ocko, které vnucuje komerční muziku.

marci1

Proč bych ho měla nesnášet ? Nesleduji ho, ale jsem tolerantní. Máme přece demokracii a každý ať si pustí a poslouchá, co chce. Konečně máme právo volby, tak si přece nenecháme diktovat, co se nám má líbit a co ne. 🙂

jirkajirka

Každý má rád tu ,,svou " hudbu. Někdo dechovku jiný operu atd… Proč tyto lidi nějak odsuzovat? Prostě co se mi nelíbí neposlouchám,jinému se to může líbit. Já poslouchám cantry, folk.Až dnešní mládež bude stará možná že jejich děti se jim budou smát za to ,že poslouchají rep.

Damiana

Šlágr je mi ukradený, nedívám se na něj, protože poslouchám jinou muziku. Z profi hlediska jsem se párkrát mrkla, ale nemusím… Jelikož znám ovšem hyenu Peterku, nemohu se tvářit nezaujatě. Není divu, že tento člověk, který se neštítí čehokoli, jen aby z toho byly prachy, je i v dnešní době úspěšný. Možná víc, než kdy jindy. Zabrnkal zkrátka na správnou strunku. Díru na trhu vyplnil dokonale. To je ovšem jiná věc a na to se neptáš. Písničky, které vysílá na svém programu, jsou ovšem většinou odpad. Není to ani druhá liga, prostě je to to nejhorší, co se u nás vyprodukovalo. Jenže… Ono se to chce, ono se to poslouchá… Vidím to i kolem sebe, protože hodně tancuji, a když někde hraje živá muzika (alias flašinetáři:-), obvykle jsou to písně – jak my říkáme – z černé listiny – BoneyM (Babylon) ABBA (Mama mia), Katapult (Hlupák váhá), Maxim Turbulenc (Jede, jede mašinka), Helča a Sladké mámení… Pak obvyklé vykrádačky s českým aranžmá Františka Janečka… Sprostonárodní, spartakiádní Poupata, Alenka v říši divů, FRČ a jeho Já už jdu, nakonec Ptáčata… Zkrátka hrůzy, na které se dá jistě velmi dobře hýkat a poskakovat, ale pořádný tanec si na ně nezatančíš ani omylem. Hospodská kultura, kterou pěstuje i mistr Peterka. Není to ovšem jen u nás – takový Egerlander Hoff ve Varech nabízí zase dokonalou přehlídku Deutch cajdáků, že se mi z toho až kroutí palce u nohou! Po buranství je hlad a tak ho i Peterka s mastnou pusou servíruje. Vychází mu to. Ano, mohu říkat – každému se líbí něco jiného, je to třeba jeho mládí atp. Ovšem – i to, co člověk poslouchá o něm něco vypovídá… Jestli je někdo skutečně „vodvázanej“ z: „Když jsem šel na půdu pro hrábě, ležel tam dědek na bábě, carára…“ Nebo nezná větší „hit“ než Nonstop, je to škoda a něco to o něm vypovídá. Tohle už ani není mainstream, je to to nejhorší z něj. Kvalitní střední proud byl u nás spláchnut celkovou pokleslostí kulturnosti.
Byl tu zmíněn například Josef Zíma. Kdekdo ho zná jako „Vlachovkáře“, já si ho ovšem vážím jako vynikajícího swingového zpěváka. Jenomže… Swing moc netáhne… Doba třicátých až padesátých let v USA u nás frčela jen chvíli, zato kolotočářská zábava, budovatelské písně a jak jsem zmiňovala (zejména vykrádačky), těm se tu dařilo a daří. Možná z nostalgie – jsou bez debaty spjaty s dobou, kdy dosti zdejším lidem bylo lépe a to podvědomě působí jako tmelící až povzbuzující prvek… Co na tom, jaké jsou kvality? Udělalo se slabé aranžmá, vymyslel nějaký snadno zapamatovatelný nebo rádoby líbivětklivý text a hotovo.
Prostě to lidem stačí. Celková kulturnost národa hodně upadla. Na jedné straně ty nejhorší vykopávky, na druhé cikáni se svým trapným hraním si na americké rapery… Nároční posluchači u nás nejsou. Vím moc dobře, jak se skládají playlisty pro hudební radio i TV stanice, jak vznikají scénáře pro zábavné a revue pořady. Ačkoli kdekdo vykřikuje o „těch dokumentech na čété dvojce“, ve skutečnosti nejvíc „jede“ bulvár a lidová zábava. Jenomže. Ono to tak tady bylo víceméně vždycky. Jestli to většině konzumentů stačí, tak se to prodává – to je bez debat. Stačí tento focus a Peterka může být spokojen.

Myslím si, že po revoluci to tu šlo ještě víc do kopru. Dříve měli i hloupí lidé alespoň nějaké vedeni, které právě oni potřebovali a najednou se mohou „svobodně“ rozhodovat. A neví si s tím rady. Je to vidět. Na Šmejdech typu Beck a spol, kteří s nimi manipulují, mediální masáži celkově, přílišné důvěře v „milé a teplé lidské slovo“, na které hned skočí – protože se lidé celkově odcizili. Ale to už je jiná věc…

Jen pro zajímavost – díky častému pobytu ve Varech dost poslouchám současnou ruskou a ukrajinskou muziku – a to je taková bomba, že naši zpěváci, kteří tak akorát dovedou oprašovat i své stoleté (už tehdy blbé) „šlágry“, se mohou jít tak akorát zahrabat. I celkové nadání obyčejných Rusů je oproti Čechům hodně vidět. Nedávno jsem byla v Thermalu na karaoke party. Když zpívali Rusky a Rusové své hity, bylo to, jako bych slyšela originál! Když se ozvali Češi a začali hýkat Šrouby a matice, Troubu nebo Tabáček, byla to hrůza. Nejen buranským projevem, ale pochopitelně i těmi hudebními „skvosty“…

led

Komu sa to nepáči, má možnosť – nepočúvať. Je to jeho rozhodnutie, ale kritizovať ľudí, ktorým sa tento typ hudby páči, sa mi zda úplne nevhodné. Tak isto by sme sa mohli rozčuľovať na každom TV programe. Niekomu sa páči, niekomu nie.
Vaša otázka „Taky tu televizi psychicky a fyzicky nezvládáte? Taky to u vás hraje od rána do večera?“ mi je nejasná, ak to fyzicky a psychicky nezvládate, prečo to u vás hraje od rána do večera?
Ale, ako sa hovorí, doma nikto nie je prorokom. Česká muzika, vo svete veľmi uznávaná, je doma zaznávaná. Milo ma prekvapilo, keď počas prechádzania cez štvrť Bohémia v New Yorku som počula z okien i na ulici „Českú muziku“, nie z rádia, ale naživo spev a harmoniku .
Doplňuji:
Umenie ako celok sa skladá z rôznych žánrov, rôzneho chápania, rôzneho vnímania. Niekomu sa páči moderna, niekomu ľudovka. Umenie môže byť poplatné dobe, ale umenie môže byť aj nadčasové.
Ja som v mladosti neznášala operu, ale koncom 60-tych rokov som videla Aidu v podaní La Scaly a objavila som čaro hudby,
Pokračovanie v diskusii:

anonym

Šlágr sleduju jen občas, ale rád.
Plně souhlasím s „mosoj“ a „SickBreed“. Lépe bych to nenapsal a proto se více rozrpisovat nebudu.

briketka10

nehraje, ale vím, že ji mám v
nabídce a je více než trapnáá !
Doplňuji:
mám puštěnou TV Pohodu,
nebo od rána ladím rádio Beat ☺

marťa382

U nás to poslouchá babička s dědou. Když k nim přijdu na návštěvu a mají to zapnuté, tak to vydržím, ale sama bych si to nepustila.
_____________­________________________­________________________­____
láďa1: Proč by ji měl poslouchat, až bude starší, když se mu už teď nelíbí? Člověk přece poslouchá ve stáří to, co poslouchal celý život a to co se mu líbí, nebo ne? Teď to možná vypadá, že všichni důchodci poslouchají dechovky, ale třeba moje druhá babička poslouchala Waldemara Matušku apod. a dechovky ji nikdy nezajímaly. Člověk přece nezačne poslouchat dechovky, protože je ,,důchodce´´ a prostě by ,,měl´´. Toť můj názor.

anonym

Děláš si srandu? Proč bych tuto TV neměla zvládat, já si to prostě domů nepouštím a ignoruji to. Není to můj vkus a od toho mám ovladač abych se vyhnula takové pokleslé zábavě. Nauč se to, a bude ti líp!
O vzniku, zákulisí a jiných podrobnostech této stanice vím víc než potřebuji a chci vědět.
Není to nikterak originální nápad, prostě se jedná o shopingovou TV. V okamžiku, kdy byla zakázaná placená reklama na veřejno-právní tv, byl do reklam zahrnut i shoping, čili takoví ti Horstové Fuchsové nebo jak se jmenují a tedy i reklamní vysílání České muziky. Tato firma dostala (mimo jiné) vyjímku a roční odklad.
V tom období Peterka připravil projekt na tuto tv, licence byla zdarma.
Nutno podotknout, že soudruh Peterka je jihočeský boss s vlivnými kontakty, který založil svoje impérium právě na kontaktech z dob totality. Oni totiž ti soudruzi
po změně režimu se uchytili velmi dobře na důležitých postech. Peterka jako nomenklaturní „umělec“ , který účinkoval na komunistických sjezdech, politických písních, srazech mládeže atd. byl dobře vybaven v „nové době“ k zahájení nové, konečně úspěšné a lukrativní kariéře a podnikání. Stvoření umělců typu „Eva a Vašek“ je toho důkazem.
Česká muzika a později i Šlágr tv oslovuje přesně tu skupinu lidí (a „umělců), kteří
se cítí v dnešní době nejistě, odloženě, stýská se jim po "starých dobrých, jistých časech“ , ale při tom mají nějaké finance, které mohou utratit. Diváci platí
za hudební nosiče České muziky a „umělci“ za možnost prezentace.
Peterka prostě vydělává na důchodcích tak, jako to dělají firmy na prodejních akcích pro tuto nemalou skupinu lidí.

láďa1

Až ti frajírku bude o 40 let více tak ji budeš poslouchat!!!!Teď ve 13-ti letech tě bere jiná muzika!!!!

redy

brrrrr to nedám :(

zjentek

co to je?
Doplňuji:
ve světě má každý nějakou národní kulturu tónů, jak tak koukám. Co se týká hudebního vkusu daného kulturou, tak my to nemáme- jen imitujeme, bohužel ..nějak to souvisí se suverenitou národa. A nejsme sami. Třeba slováci mají rytmuse a těžko říct, co to udělá s duší člověka, který jej bude poslouchat i ve stáří ,)

honza19hk

a to má být co? na televizi nekoukám,dávaj tam samý blbosti. Leda tak na fotbal.

bolak

O čem to sakra všichni mluvíte?!!

led

pokračovanie odpovede:
a objavila som čaro hudby, odrazu som zbadala možnosť vlastného pohľadu, predstáv deja, pri vnímaní hudby. Skúšali ste počúvať hudby a vidieť vnútorným pohľadom jej príbeh?
Všimla som si, že mnohí pozerajú na hudbu cez peniaze, politiku, hľadajú v nej niečo, čo v nej nie je. Aj tu v diskusii. To, že mne sa niečo v umení nepáči, neznamená, že to je zlé. Je to len môj názor, môj pocit.
Hudbu treba vnímať srdcom, pocitmi, nie rozumom, cez peňaženku…
Každý máme svoje cítenie, niečo cítime, niečo nie, niečo priamo neznášame. Za skoro 50 rokov som spolupracovala na mnohých projektoch aj hudobných od ľudoviek po vážnu… od menuetu cez big beat, techno, punk, rock, moderný tanec, hudbu rôznych národov celého sveta, od sláčikov po hodinové sólo na bicích… zážitok bol koncert na kuchynskom riade, či sólo na ping pongovú loptičku… každá táto hudba mala svojich priaznivcov a svojich oponentov.
Umenie, teda aj hudba, je pre všetkých, ktorí ho cítia.
Neberte ľuďom ich hudbu, neberte ľuďom ich cit, neberte ľuďom ich názor.

zjentek

tak jsem si to přečetl. Je vidno, že je těžké zůstat neutrální. Mosoj, i přesto, že už tě bohemica kvalitně analyzovala, je třeba vysvětlit tvé „čechy vlezprdelisty“ ..jde o to, že na moravě a slovensku je více tzv. sociálních a všichni víme, kdo se pod to slovo v tržním kapitalismu ukryl. Buď jak buď, i ty budeš respektovat demokracii a se změnou už s přihlédnutím k věku ani moc nepočítej ,(

mosoj

Demokracii respektuji, ale blbost ne !!!! Bohemica mně opět nezklamala. Už jsem si myslel že jsem se v minulosti spletl ale není to pravda.

anonym

Ad mosoj: nepleteš se jen v minulosti, ale i nyní. Jen doufám, že to je nedostatkem informací. Ale kdyby tomu tak nebylo, je mi to jedno, na rozdíl od tebe jsem tolerantní i k jiným názorům a v některých odůvodněných případech se nad nimi i zamýšlím a snažím se pochopit pohnutky, které vedou některé lidi k takovému uvažování.
Peterku znám osobně velmi dobře více než třicet pět let.
Tvoje úvahy jsou zcestné, ale je mi jasné, že jen proto, že nemáš ponětí o tomto podnikání ani o něm žádné skutečné
informace. Peterka rozhodně nezačínal „z ničeho“ jak píšeš,
svůj první větší kapitál vydělal množením kazet v manufaktuře v Nuslích počátkem 90.let. Dobře věděl co dělá, když se vrátil do jižních Čech a založil Českou muziku. Přesně vykryl mezeru v poptávce po tomto typu „umění“, která po režijmních změnách nastala. To je v pořádku, jedná se dobrý podnikatelský záměr přesně pro cílovou skupinu jako jsi ty. To je v pořádku, kdyby ne on, udělal by to někdo jiný. Jen se mi hnusí praktiky, které k tomu použil. Ale to neznáš, to zákulisí. Jen uvedu příklad: jak je možné, že veškerý hudební archiv ČT(veřejnoprávní) koupil právě Peterka? To, co se celou dobu vysílání ČT natočilo, to si dnes můžeš koupit právě u České muziky.Tedy u Peterky.
A to, že Peterka nechce být profesionální, to je jasné. On ani profesionál není v tomto oboru není. To, že sedí v pantoflích s ohrnutými nohavicemi v křesle a něco koktá, to je skutečně neprofesionální, ale velmi dobře vymyšlený tah na lidi jako jsi ty. Někdy přibere k sobě synáčka, někdy manželku, někdy jiného strýca a už má divák pocit, jako by seděl u něj doma v obýváku, že?
Peterka je velmi tvrdý obchodník s lidskými emocemi a přesně ví co dělá. Za co nejmenších nákladů dosahuje obrovských zisků. To je ale v pořádku. Někdo jiný by na to prostě neměl žaludek ani kapitál.
Co se týká toho názoru na inzerci, tak to je celé také trochu jinak.Už dlouho si u žádné TV nikdo nekupuje inzertní čas přímo. Na to funguje firma. Po roce vysílání Peterkovy TV (to byla ta podmínka-vydržet rok) byla licence zdarma, ale vydržet s vysíláním bez reklam rok. Peterka se udržel ten rok proto, že v té své TV odehrával reklamy svojí České muziky. Po roce vysílání bez „cizích“ reklam mu teď tato agentura dodává za měsíční paušál (cca miliony měsíčně) reklamu na klíč. Proto to neustálé „nepřepínej ať nezkrachujem“!

mosoj

A dál ? Mně nezajímá jestli se s ním znáš! Takto jsi mně to napsala když jsem tě důvěrně sdělil, že jsme se znali s režisérem Podskalským.
Neděláš na mně dojem že by jsi trpěla nedostatkem, tak proč závidíš ? Já poslouchám hudbu a ne Peterku. I kdyby to tak bylo,jak píšeš, tak tvoje chování není od něho daleko. Možná že proto ti to vadí.
Peterka něco ukradl ? Sama říkáš že koupil a sama jsi pravičák takže nepřímo zastáncem tvrdého tržního machanismu.

To ti tak vadí že hodně lidem ( ano starší lidi jsou také lidi) se tento žánr líbí a že si při něm mohou zazpívat ? Jsem rád že jsem včas prohlédl a korenspondenci s tebou ukončil. O tom kdo má na co žaludek mně nemusíš nic říkat, já vím své.

anonym

mosoj: tvoje prskání jde opět mimo jádro problému, otázky i diskuze. Poslouchej si co chceš, a juchej, ale neadoruj Peterku jako spasitele, který zaslouží metál.
Peterka a Šmejdi mají stejné praktiky a vůbec bych se nedivila, kdybys byl i Ty jednou z obětí.Nekoupil sis nějaký krám na poznávacím zájezdu zadarmo?
Já nejsem ta, která z vás, jak ty píšeš starších lidí (ostatně nemám k té věkové kategorii daleko) kdo z vás dělá blbce. To, že jsi mi někdy napsal, že se znáš s Podskalským mě vskutku neohromilo natolik abych to udržela v paměti. Kdo je Podskalský?

mosoj

Naštěstí rozhodne posluchač a ne ty !!!!

mosoj

Jo ještě se můžeš jednou sama sebe nekriticky zhodnotit. Dobře víš že to nemá žádnou vypovídací hodnotu.

anonym

" Pánové, s blbejma nikdy nediskutujte!Jednak je to ztráta času a jednak jim tím prokazujete laskavost, že je vůbec berete na vědomí! " Jan Werich

briketka10

jsem odjakživa bigbíťačka a
proto tu hudbu nesnesu i když
budu stará a podpírat se holí
nikdy nebudu poslouchat takovej
„plevel“

anonym

briketko, já o tom někdy přemýšlím. Jak je možné, že ti, kdo v mládí (moji vrstevníci) trsali na tancovačkách na bigbít najednou „přepnou“ na dechnu? Placama jsem i čekala až mě to lízne taky. Naštěstí ne.
I když jsem v tom „důchodovém“ věku, poslouchám s vnučkou stále mj. AC/DC atd. a jezdím na rockové koncerty . Něco jiného je, když se haleká při harmonice v hospodě. Ale ovšem pozor! Lidovky mám ráda vždycky.Je rozdíl v lidovkách a interpretech typu Eva a Vašek a jim podobných.

briketka10

Bohemico,
jenže já ani do té hospody nezavítám
tady totiž žádné tancovačky nikdy
nejsou a nebyly, jen nějaké bály a snažej
se tu o diskotéky a na ně já nechodím
nehrajou mou hudbu zatancuju si radějc
doma s kámoškou, nebo sama :)

ponovotny

když si představím důchodce jak poslouchá bigboš tak to je taková v poho představa, ale představ si důchodce jak si pouští techno ;)

anonym

ponovotny důchodce si techno nepouští, není to jeho hudba, „bigboš“ je mu bližší, myslí se městský důchodce, ne vesnický, který za celý život slyšel jen skřehotání místní připité kapely se šíleným repertoárem. Mojí matce je víc, než sedmdesát a když slyší dechovku, nebo další hudební zvrhlosti tomu podobné, přepíná a tak to má být. Každý podle sebe. Hudba je jak politika, jak náboženství, jako sport, prostě každý hájí své. Co jeden zbožňuje, druhý nesnáší a každý si to své hájí. Málokdo na otázku „můžu to nechat hrát?“ řekne „to je fuk“, já to taky dělám „honem přepni, nebo mě z toho trefí“

briketka10

ponovotný,
to mluvíte o mě ? no já jsem
si tu TV teď naladila a je to
opruz, jak se na lodi natřásaj
dva zpěváci a ani neuměj moc
zpívat jemu se klepe břicho jak
je tlustej a ona je ošklivá odbar.
blondýna kdyby zpívali opravdu
vkusně např. moravské písničky
neřeknu, ale toto není nic pro mě
prostě odpad !!

ponovotny

briketka10-klidně mi tykej ;),
to nevím jestli je to o tobě, protože tě neznám.
Ber ty slova tak jak jsou položená-představ si ;)
Pokud řešíš kvalitu tak osobně nejlépe to vystihla Damiana. Protože ale jde o jedinou nabýdku téhle muziky u nás tak jsem kvalitu postavill stranou. Osobně jsem diskutoval k myšlence, že- to co posloucháš v mládí, posloucháš i ve stáří. Je mi osobně dost jedno kdo co poslouchá. Dokonce nejsem ani příznivce přílišného zastávání kvalit hudby které vychází z názorů „odborníků“. Pro mě osobně je rozhodujícím kritériem životnost skladby a to i v případě, že se mi ta konkrétní nelíbí. Samozřejmě mi někdo hned bude argumentovat, že životnost je ovlivněna tím, že si někdo zaplatí, aby se někde něco hrálo. Ale ať se mi třeba Michal David líbí nebo ne, i dneska uvidíš, že si ho někdo vyžádá na diskotéce apod.. Samozřejmě mi na to někdo hned řekne, že je to tím jaké tu mají lidé „nevhodné“ názory, ale ať to říkají. Lidovka- tedy obor krerý je vidět v té televizi si jen v dobách socialismu hrál na nějakou profesionální kvalitu. Je to obor, který je blízký obyčejným lidem a z obyčejných lidí vychází. Osobně jsem zmiňovanou televizi slyšel a jako zvuková kulisa mi přišla docela v poho.. Tedy ze všech televizí z nabídky byla jako zvuková kulisa nejlepší. Nikomu však nechci svůj názor vnucovat a ať si klidně ostatní pustí jiný program. Osobně tedy tuto televizi nevyhledávám, ale naprosto nic proti ní nemám. Co se tu povídá ke kvalitě- tak chci jen říct, že je to jediná- tedy nejlepší tv s touhle muzikou a tečka. Co tu někdo píše o podnikání a podnikatelských aktivitách je až úsměvné. Nejvíc úsměvné je to proto, že stejní lidé, kteří zastávají pravicové názory a jsou zastánci kapitalismu, tak stejní lidé se tu pohoršeně vyjadřují k tomu jak kapitalismus funguje ;). Osobně nemám ani nic proti tomu, že je tahle tv pro tebe odpad a jesli Frajirek2000 se po jejím poslouchání zblázní, nebo se jeho tělo roztrhne na kusy mě pravděpodobně nechá úplně vlažným.

briketka10

ponovotný,
néé opravdu já jsem si nevyžadovala
M.Davida na diskotékách mě lákala od
16let jiná hudba Yes, Genesis, Police,
Supertramp, a mám moc ráda i ten
nejtvrdší metal kdy zpěvák chroptí
svým hlasem do mikrofonu, kytara
řve jak zběsilá a pak je slyšet krásný
sólo co trvá i několik minut a opakuje
se v té skladbě několikrát, tak to mám
já ráda :DD

ponovotny

to že si někdo objedná Davida jsem viděl na vlastní oči a naprosto toho člověka nehodnotím. Ani nehodnotím Davida jako člověka nebo podnikatele. Jen je to pro mě jakýsi důkaz, že jeho muzika žije. Rozumím tomu, že máš svojí muziku ráda. Nevím ale přesně co tě vede k myšlence, že lidovka je nějak horší.

anonym

Ale briketko, to je přesně pro lidi, kteří jsou zvyklí na odpad! Nemůžeme je za to odsuzovat, všichni jsme vždycky měli a i dnes máme na výběr.

led

Bohemica,
Zjavne ste nepochopili hudobné umenie, hudba sa nepočúva, hudba sa vníma, vníma srdcom… a hovoriť o hudbe „odpad“ to môžu len ľudia, ktorí ju nechápu, necítia, nevnímajú…
Briketka10, vy vnímate skôr tú rytmiku, tú hudbu čo rozprúdi krv, vytiahne emócie svojou razantnosťou, bližšie vášmu naturelu. Je jasné že tie ťahavé mäkké melódie nie sú váš žáner.

gagaga

.. ja tomu moc nerozumim :(
tomu " odpadu " a " plevelu " ;(
to jako, ze kdo posloucha neco jinyho nez my .., tak oni jsou odpad a plevel ? nebo ta jejich muzika, kterou poslouchaji ? :(
to jsem snad blbe pochopila .. -iv-

mosoj

Iv. Ne! Jsem podřadný člověk, protože jsem napsal, že se mně líbí lidové písničky. Ona si myslí že nepoznám jak zápolí tyto kapely s dabingem a pod. Mně to ale nevadí. Bohužel nic jiného na trhu není a Peterka to vystihl. Nakonec všichni ostatní který na dechovku plivali mu k tomu pomohli !! Na to jestli poslouchám i jinou hudbu se zatím nikdo neptal, ale nakonec – co je komu do toho.
Bohemika mně již jednou hnusně podrazila. Později jsem si myslel že to byl jenom jedna epizoda. Nebyla. Nepletl jsem se.

briketka10

mosoji,

pro mě nejsi :DD
a nebudeš ..

ponovotny

gagaga- nebuď z toho smutná ;) ona jasně píše „pro mě odpad“ to je taková ta touha ostatním sdělit, že to moje je to nejlepší a v podstatě se tam neřeší to ostatní, protože všechno ostatní ani nestojí za nějaké hodnocení a tedy se pak nazvou takovýmhle nehezkým označením ;) . Taky to může mít souvislost s tím, že je sama v situaci, kdy relativně dost lidí může mluvit o jejím milovaném metalu nelichotivě ;) takže může mít dojem, že takovéhle označování něčeho co není „to moje oblíbené“ je správné. ;)

briketka10

to si nemyslím !! ani jsem to
nepsala jen se mi nelíbí, jak
tam ti zpěváci nekvalitně v
tý TV zpívaj, psala jsem, kdyby
aspoň zpívali moravský písně,
nebo třebas cimbálovku, ale
oni jsou prostě takový nijaký
no..viděla jsem Dušana Grúně
to byla katastrofa :(

ponovotny

briketka10-jestli budeš souhlasit navrhuju mír. Vlastě se tu hádáme celkem o hov… Osobně nejsem posluchačem dechovky, jenom mi přijde, že ten hudební styl má stejná práva jako kterýkoliv jiný a je v pořádku, že ho někdo někde hraje. Máš pravdu, že by mohla ta muzika být trochu kvalitnější, ale kvalitní dechové soubory, které zde byli před slavnou revolucí se často rozpadly a určitě jde i o to co si ta televíze může dovolit vynaložit na nahrávání. Určitě je lepší, když pro posluchače ta muzika JE(i za cenu, že to ve srovnání s muzikou jinou a v jiných tv může vypadat nedokonale), než kdyby prostě NEBYLA. Vůbec neprotestuji proti tomu, že se někomu „lidovka“ nelíbí a naprosto nenutím nikoho k jejímu poslechu. Stejně tak mám problém, že někdo označuje takovou muziku jako „plevel“ a to dokonce jak říkáš ani tak nemyslíš, ani nevíš, žes to napsala. Není to nic proti tobě, kdybych diskutoval s člověkem poslouchajícím „lidovky“ a mluvil by o metalu jako o „plevelu“ řekl bych mu něco podobného. Co úplně nechápu, je hodnocení hudby- hodnocením člověka, který provozuje tu televizi. Jistě řekneš, že o tom jsi nemluvila a já ti na to řeknu, že když je někdo osel tak mu nic vymlouvat nebudu a jen to říkám tobě, protože diskutujeme o kvalitách muziky. Ono i s kvalitou je to hodně složitý, protože kvalitu je schopen posoudit jen ten kdo tomu rozumí a mám trošku pocit, že když už muzice někdo trochu rozumí, dokáže steně kvalitu posuzovat podle toho jak mu za ten, či onen posudek někdo zaplatí. Takže osobně dávám přednost tomu co se mi líbí nebo nelíbí a nemluvím raději o kvalitě. Když už tu máme tu skvělou kapitalistickou demokracii tak je snad každému jasné, že když budou co jim síly stačí nakupovat ty nesmyslně drahé cdčka z tv šlágr, tak se brzy dočkají i zvýšení kvality ;) .

briketka10

ponovotný,

taková ta touha to tedy žádná
není, dovol abych se zasmála
podle sebe soudím tebe zřejmě :))
asi tvý pravidlo, ale pleteš se
poslouchám i vážnou hudbu a
nejenom ten metal a nejsem
zabedněnej hrozič z koncertů
moc by mě zajímalo co posloucháš
Ty a proč do mě tak vrtáš, nejsi
náhodou „ocko“ její další novej nick ??

ponovotny

možná nemám dar psát dost srozumitelně a jestli tě to rozesmívá tak neva ;) jen říkám svůj názor a krom lidí, kteří tu řeší kvalitu dechovky podle toho kdo ji provozuje, mě ani nic moc nepohoršuje. Vlastně mám pocit, že můžeme mít na hudbu i podobný pohled, protože i já poslouchám různou hudbu a vybýrám si z ní, co se mi líbí a co ne. Nejsem tedy soustředěným posluchačem jednoho hudebního směru. Když se ale ptáš, tak jsem kdysi byl „nehorázným“ vyznavačem Landy a Orlíku a říkám ti to zvláště proto, že na tomhle příkladě mě s KVALITOU můžeš lehce rozprášit. Jestli tě zajímá, co si pustím rád teď tak z Českých to jsou Nohavica, Redl a trochu z jiného soudku Dan Bárta. Občas poslouchám kdeco, ale nějak jsem došel k poznání, že pokud třeba auto není vybavené fakt dobrým „aparátem“ poslouchám za jízdy raději motor ;). U zahraniční muziky mám nějakou potřebu vědět o čem zpívají a tak mě dost vadí to že je za nějakou kvalitu považovaná „někým“ tvorba na tv ocko, ale když to někoho baví, ať se tím třebas zalkne. Krom toho co jsem napsal mosojovi, jsem do tebe ani jednou nevrtnul ;) tak to nemusíš zveličovat ;) Jestli teda budeš souhlasit dáme mír a taky bych dal svobodu pro posluchače čehokoliv ;)

ponovotny

IceT- to von asi nemůže, protože by ho doma hnali ;)

iceT

tak to má chudák smůlu 🙂

ponovotny

zjentek-Rytmus to je dobrej příklad. Vezmi si takovýho Pepíčka Zímu, je mu 81 a pořád zpívá a pořád ho někdo poslouchá. Když si představím Rytmuse jen v padesáti tak se můžu pos.. smíchy ;)

ponovotny

marťa382-to zní hrozně logicky co říkáš Laďovi1, jenom jsem si hned představil jak za pár let bude sedět na lavičce v parku důchodce s berlema a z mp3ky bude valit to hlavy „jebem ťa do huby…“

cochee

To ovšem implikuješ, že všechny ostatní hudební směry oproti dechovce jsou o „jebem ťa do huby.“ Zcestné, velmi zcestné. Zajímalo by mě, co posloucháš. Znám totiž pouze jeden jediný hudební směr o JŤDH a to jsem napsal „hudební“ v podstatě z donucení, protože sám jej za hudbu nepovažuju.

ponovotny

to se ti zdá, že implikuju ;) možná mi to chceš podsunout ;)
jen jsem řekl, že podle představy, že když někdo něco poslouchá celý život tak i ve stáří, je to u tohohle „hudebního směru“ zvlášť vtipná představa ;)
Pokud tě zajímá můj názor na současnou muziku, která se dnes poslouchá, jako na celek, tak za 20 let po 80%tech těchhle výtvorů nebude ani památky ;) chceš se vsadit?

cochee

Nechci, jen přitvrdím: dávám přežití tak 3%

iceT

Myslím,že i dřív jak za 20 let.....:-)

ponovotny

;) podle toho se pozná kvalita věcí, jak dlouho vydrží ;)