hippeace

tak jinak nejlepší zrcadlovka když přecházím z obyčejných fotáků

dobře ptám se ještě jednou a víc dlouze je 10 Mpix v zrcadlovkách dobré i na tisk na A3? upravování fotek dělám spíše na počítači tak pokročlé funkce fotaky nemají. a jakou zrcadlovku koupit? potrebuji jak uz sem psala hlavně na makro fotím přírodu a většinou detaili které mi na makro nas fotak nebere Panaconic DMC-LS2.
potrebuji prozatimní levnější(10 tis) zrcadlovku a až budu starší a budu doufejme mít víc času a penez tak si koupím dražší a lepší. :) jinak funkce fotaků znam
diki za odpovedi

Nejlepší odpověď
beer

Před pár lety jsem chtěl také koupit zrcadlo + makroobjektiv do 10.000 a – nekoupil, tato cena byla pouze v bazaru. Zvolil kompakt Panasonic DMC-FZ18 (dnes jsou za tutéž cenu lepší) a spokojenost. Z fotek můžeš dělat klidně plakáty na vrata, záleží jakou zvolíš při focení komresi a zda-li vůbec, můžeš fotit v RAW atd. Mimo jiné – toto dokáže i foťák s pár MPx.. Existují ke kompaktům navíc makro předsádky, nebál bych se toho.Jinak si myslím, že bys vůbec neprohloupila, kdyby ses s volbou aparátu poradila se zkušenějším, případně se podívala na odborná fóra.
Pamatuj: dobrou a kvalitní fotku nedělá fotoaparát, ale FOTOGRAF )))
Doplňuji:
Mnoho užitečných věcí se můžeš dozvěděet tady, taky používám:
http://www.di­gimanie.cz/

Další odpovědi
mosoj

Znovu se opakuji.
Na A4 stačí rozlišení 8 Mpix. Při tomto rozlišení se dostane při tisku na A 4 rozlišení 300 DPI . Víc lidské oko není schopné rozlišit a laby většinou takovéto rozlišení max. požadují.

Říkáš že se vyznáš. Takže si buď jista že se zrcadlovkou ,jakoukoliv, se základním setovým objektivem makro nevyfotíš. S kompaktem za 3 000 Kč bez problémů.

Jinak se podívej kolik stojí makroobjektiv a zapomeň na 10 000 Kč.

Z druhé ruky je nejlepší kupovat pouze ten objektiv. Tam se to vyplatí a lze ho snadno zkontrolovat.

pokazdejinak

podle mého názoru je 10Mpix pro A3 dostatečné, ale při hledání zrcadlovky si zkontroluj i velikost čipu, na který se těch 10M musí vejít… malý snímač totiž znamená vyšší šum, rozlišení v tomhle případě opravdu není rozhodující

osobně mi při hledání nejvhodnějšího foťáku nejvíc pomohlo porovnání na www.heureka.cz a články na technetu idnes

a připrav se na to, že si sice koupíš nějakou zrcadlovku (a i okolo těch 10tis se dá sehnat – ještě jednou heureka.cz) i s nějakým základním objektivem, ale pokud chceš dělat kvalitní makro snímky, časem budeš muset možná stejnou částku investovat do dalšího objektivu

RomanP

Tak jinak. Když znáš funkci fotoaparátů tak je dozajista pro tebe maličkost vybrat nějaký profi aparát. Jen taková drobnost a to dost podstatná. Kvalitní makro fotografie není o tom mít foťák za příkladně 20 000 Kč.Je to o objektu, o kterém mám vizi, jak by měl vypadat a podle toho si nastavím fotoaparát tak aby výsledný makro snímek byl dokonalý a nemusel se upravovat v PC. Tím vyvracím ten tvůj blábol že pokročilé funkce fotoaparáty vůči softwaru v PC nemají. Mají jen je musíš umět ovládat v daném okamžiku na daný snímek

Ještě dodatek ten váš foťák umí makro od 5 cm