WeeBear

Svědivé vyrážky na loktech, co to je?

Jsou nepatrné (kdyby nesvědily, ani si jich nevšimnu), ale docela začínají svědit. Bohužel mám pojišťovnu, se kterou mě teď kožní nevezme (nemá s ní smlouvu), vyřizuju si zpátky starou 205. Neví však někdo o co jde? Není to příjemné a znepokojuje mě to už cca týden.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Může to mít různé příčiny,zkuste mrknout tady -
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/svediva-vyrazka
Doplňuji:
Může to mít souvislost se nějakým stresem -
http://www.eft-brno.cz/index­.php/eft-vyresene-pripady

Další odpovědi
Andělé

Mívám to občas také,ale na kožním mi dr.dodnes nepřišla na to,od čeho.Začlo mi to po druhém dítěti.Do té doby jsem neměla starosti se zuby,ani s vyrážkou.Zatím se mi rok neobjevila,ale jinak jsem jí měla na loktech,kolenou a na patách.Pekelně to svědilo.Někdo mi říkal,že tj.nejspíš lupénka,ale tu dr.ihned vyvrátila.Ale nepřišla na to,od čeho to mám.Známá mi např.řekla,že její známý s tím byl u dr.,která se ho ptala,jestli neprožil velmi hluboký smutek.Zarazilo mě to,ale prý ho prožil.Řekla mu,že to mívají lidé,kteří ho prožili a s něčím se nevyrovnali.Je to zvláštní,já také prošla hlubokým smutkem,ale má dr.se mě na nic takového neptala.
Dojděte si na kožní a uvidíte,co Vám tam řeknou.Každopádně návštěva kožní je na místě.
Přeju Vám dobrou a úspěšnou léčbu…:-)

anonym

Příznaky ekzému
. oblasti svědivé, červené, suché, olupující se nebo praskající kůže
. drobné pupínkové puchýřky
. při chronickém ekzému ztluštělá, suchá kůže
Něco si tady přečti,možná to bude ekzém,jde ho zmírnit i změnou jídelníčku,no všechno se tady píše.

Zdroj: http://nemoci­.abecedazdravi­.cz/ekzem-1

Sůwa

To může být kopřivka z nějakého jídla nebo pití, z léků asi ne a může to být příznak lupenky (nepravděpodobné). Zkusila bych Indulonu, třeba měsíčkovou, pomohla už všem v rodině od různých vyrážek.

hanulka11

může to být začínající lupénka nebo cokoli jiného ..... zkus se poradit v lékárně ukázat problém a poradí ti čím mazat
může to být i z nějakého oblečení .....

beluška

Ahoj,takhle začíná i lupenka, určitě jdi ke kožnímu. Dobře pomáhá moře v Egyptě (nemusí být zrovna Mrtvé moře) Držím palce

fesoj

Měla to moje teta. Kožní jí řekla, ať doma vyhodí igelitové ubrusy a dá látkové. Od té doby má klid.