hippeace

Svědivá pokožka proč? Nějaká nemoc?

hrozně mi svědí pokožka na končetinách není to příznak nějaké nemoci třeba lupénky ? nemám žádné puchýřky ani flíčky.

Odpovědi
Hykam

Taky by to mohla být cukrovka, doporučuji navštívit lékaře.

dědapetr

Odpověď odborníka:
Svědění bérců a oblasti kolem kotníků může souviset s atopií, žilními problémy ( nemáte v rodině křečové žíly?). Doporučuji zcela vysadit mýdla a sprchové gely, na mytí jsou vhodné např. syndety ( v lékárně). Na holení používejte jen depilační krémy, ne žiletku či strojek. Kůži denně jednou či vícekrát promažte vhodným krémem (Leciderm, Lipikar..). Nepoužívejte žádné další přípravky (francovku apod.). Sprchování omezte na nejkratší možnou dobu, ve vaně se nekoupejte vůbec. Pokud by ani tato opatření nevedla k úspěchu, pak by bylo na míste nasadit celkově podávané antihistaminikum.
http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/svedeni-nohou-28771 Příčin je mnoho:také po koupání,po oholení noh:každopádně zajít k lékaři

Pecudka

Hlavně neškrábat, ale mazat a mazat, mě stačí tělové mléko, ale každý den namazat!!!